KOZLUK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kozluk Aşağıkıratlı köyünde icradan satılık tarım arazisi (çoklu satış)

KOZLUK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00929884
Şehir : Batman
Yayınlandığı Gazeteler

BATMAN ÇAĞDAŞ 15.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/26 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
393,588 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
KOZLUK HÜKÜMET KONAĞI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASINDA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOZLUK İCRA DAİRESİ

2017/26 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Batman İl, Kozluk İlçesi, 144 Ada, 4 Parsel, AŞAĞIKIRATLI Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Borçlu Tansin ATAŞ adına kayıtlı olan Batman İli Kozluk İlçesi Aşağı Kıratlı Köyü hudutları dahilinde köy içi mevkinde kain tapunun 144 ada 4 parsel sırasında kayıtlı 21217,71 m2. miktarındaki tarlanın 2017 yılına ait buğday olduğu toprağın incelendiğinde buğday ve mercimek bitkisine ait sap ve samanların olduğundan dava konusu parselde daha önceki yıllarda da tarla tarımı yapıldığı anlaşılmıştır. dava konusu taşınmazın üzerinde kurulu herhangi bir tesisat bulunmamaktadır. ayrıca yakınında bulunan taşınmazlardan da bu taşınmaza doğru herhangi bir sulama tesisatı görülmediğinden kuru tarım arazisi olarak değerlendirilmiştir. Dava konusu taşınmazın tuzluluk alkalik ve taban suyu gibi sorunlardı olmayan killi- tınlı bünyeli geçirgenlik ve su tutma kapasitesi iyi, taşlılık ve erozyon problemi bulunmayan tahmini olarak 70/80 cm. toprak derinliğinin olduğu tahmini olarak %7-8 eğimli, taşınmazın normal şartlar altında münavebe uygulanmasında bitki desenini de hiç bir şekilde kısıtlamaya gidilmeyecek özellikler olduğu, topografyası her türlü makineli tarıma elverişli olduğu, tarım arazisidir. taşınmazın bulunduğu bölgedeki ekolojik şartlar ve yukarıda açıklanan özellikleri de dikkat alınarak ileri tarım teknikleri uygulandığı, münaveveli olarak her yıl ürün almanın mümkün olduğu,dava konusu 144 ada 4 nolu parselin köy içinde kaldığı içeresindeki adet iki katlı evin olduğu evlerin yakınında çeşitli yaş ve cinslerde meyve ağalarının olduğu bir kısmının ise sebze üretiminde kullanıldığı görülmüştür. ayrıca büyük bir kısmının ise meyve ağaçlarından oluştuğu üzerinde üzüm , badem, nar , elma ve armut ağaçlarının olduğu ve sayılarının birbirine yakın olduğu ortala yaşlarının ise 10-12 arasında olduğu görülmüştür..
Adresi : Aşağı 4 Kıratlı Köy İçi Mevki Kain Tarla Ve Meskenler Kozluk / BATMAN
Yüzölçümü : 21.217,71 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 393.588,52 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : KOZLUK HÜKÜMET KONAĞI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASINDA

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Batman İl, Kozluk İlçe, 125 Ada, 20 Parsel, AŞAĞIKIRATLI Mahalle/Köy, Borçlu Tansin ATAŞ adına kayıtlı olan Batman İli Kozluk İlçesi Aşağı kıratlı köyü hudutladı dahilinde Guhara hızro mevkinde kain tapunun 125 ada 20 parsel sırasında kayıtlı 5612,76 m2. miktarındaki tarlanın 2017 yılına ait buğday olduğu toprağın incelendiğinde buğday ve mercimek bitkisine ait sap ve samanların olduğundan dava konusu parselde daha önceki yıllarda da tarla tarımı yapıldığı anlaşılmıştır. dava konusu taşınmazın üzerinde kurulu herhangi bir tesisat bulunmamaktadır. ayrıca yakınında bulunan taşınmazlardan da bu taşınmaza doğru herhangi bir sulama tesisatı görülmediğinden kuru tarım arazisi olarak değerlendirilmiştir. Dava konusu taşınmazın tuzluluk alkalik ve taban suyu gibi sorunlardı olmayan killi- tınlı bünyeli geçirgenlik ve su tutma kapasitesi iyi, taşlılık ve erozyon problemi bulunmayan tahmini olarak 70/80 cm. toprak derinliğinin olduğu tahmini olarak %7-8 eğimli , taşınmazın normal şartlar altında münavebe uygulanmasında bitki deseninde hiç bir şekilde kısıtlamaya gidilmeyecek özellikler olduğu, topografyası her türlü makineli tarıma elverişli olduğu, tarım arazisidir. taşınmazın bulunduğu bölgedeki ekolojik şartlar ve yukarıda açıklanan özellikleri de dikkat alınarak ileri tarım teknikleri uygulandığı, münaveli olarak her yıl ürün almanın mümkün olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Batman İli Kozluk İlçesi Aşağı Kıratlıköyü Gühar Hızro Mevkinde TarlaKozluk / BATMAN
Yüzölçümü : 5.621,76 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 28.229,67 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/03/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : HÜKÜMET KONAĞI İCRA DAİRESİ ODASI

3 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Batman İl, Kozluk İlçe, 123 Ada, 1 Parsel, AŞAĞIKIRATLI Mahalle/Köy, ÇAY Mevki, Borçlu Tansin ATAŞ adına kayıtlı olan Batman İli Kozluk İlçesi Aşağı kıratlı köyü hudutları dahilinde CAY mevkinde kain tapunun 123 ada 1 parsel sırasında kayıtlı 6713,30 m2. miktarındaki tarlanın 2017 yılına ait buğday olduğu toprağın incelendiğinde buğday ve mercimek bitkisine ait sap ve samanların olduğundan dava konusu parselde daha önceki yıllarda da tarla tarımı yapıldığı anlaşılmıştır. dava konusu taşınmazın üzerinde kurulu herhangi bir tesisat bulunmamaktadır. ayrıca yakınında bulunan taşınmazlardan da bu taşınmaza doğru herhangi bir sulama tesisatı görülmediğinden kuru tarım arazisi olarak değerlendirilmiştir. Dava konusu taşınmazın tuzluluk alkalik ve taban suyu gibi sorunlardı olmayan killi- tınlı bünyeli geçirgenlik ve su tutma kapasitesi iyi, taşlılık ve erozyon problemi bulunmayan tahmini olarak 70/80 cm. toprak derinliğinin olduğu tahmini olarak %7-8 eğimli , taşınmazın normal şartlar altında münavebe uygulanmasında bitki deseninde hiç bir şekilde kısıtlamaya gidilmeyecek özellikler olduğu, topografyası her türlü b makineli tarıma elverişli olduğu, tarım arazisidir. taşınmazın bulunduğu bölgedeki ekolojik şartlar ve yukarıda açıklanan özellikleri de dikkat alınarak ileri tarım teknikleri uygulandığı, münaveveli olarak her yıl ürün almanın mümkün olduğu tepit edilmiştir.
Adresi : Yukarı Kıratla Köyü Çay Mevkinde Kain Tarla Kozluk / BATMAN
Yüzölçümü : 6.713,30 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 33.767,90 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/03/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : HÜKÜMET KONAĞI İCRA DAİRESİ ODASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/26 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR