SEYDİŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konya Seydişehir'de 988 m² tarla mahkemeden satılıktır

SEYDİŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114950
Şehir : Konya / Seydişehir
Semt-Mahalle : TARAŞCI MAH. / SEYDISEHIR
: 988
Yayınlandığı Gazeteler

SEYDİŞEHİR''İN SESİ 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 Satış
Muhammen Bedeli
:
14,820 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
SEYDİŞEHİR ADLİYESİ 4.KAT TOPLANTI SALONU SEYDİŞEHİR KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEYDİŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli Seydişehir ilçesi Taraşcı mahallesi 1572 parsel, Taşınmaz tarla vasfında olup 988 m2 miktarındadır. Meyil itibarı ile düz, kumlu killi-tın toprak özelliği gösteren, toprak derinliği olarak derin yapıya sahip, verimli, organik madde yönünde iyi 2. sınıf tarım arazisi olup sulu şartlarda hububat yem, sanayi ve çapa bitkileri ziraatine uygundur. İmar sınırları içerisnde yer almakta olup, her ne kadar tarla vasfında olsada taşınmazın fiziksel alt yapı hizmetlerinden yararlanma olanağı değerine etki etmektedir. Ayrıca tarla vasfındaki taşınmazın yerleşim merkezi içerisinde olması girdi tedariki ve ürün pazarlamasında olumlu bir etki sağlamaktadır. Hali hazır durumda taşınmaz üzerinde buğday ekili olduğu gözlenmektedir. Taşınmaz üzeinde herhangi bir yapı veya zirai değeri haiz enval bulunmamaktadır. Taşınmaz imar planı içerisinde olup kısmen imar yoluna isabet etmektedir. Taşınmaz böyük bölümü ayrık nizam 2 kata imarlıdır. Taşınmaz mevcut hali ile imar parseli değildir. Yapılaşma yapmak mümkün değildir. Yapılacak imar uygulaması ile imar parseli haline gelebilir.SADECE PAYDAŞLAR ARASINDA AÇIK ARTIRMA USULÜ İLE YAPILACAKTIR. MAHKEME KARARI UYARINCA TAŞINMAZDA PAYDAŞ OLMAYAN KİŞİLER SATIŞA GİREMEYECEKTİR.
Adresi : Konya ili Seydişehir ilçesi Taraşcı mahallesi Köyiçi mevkii
Yüzölçümü : 988 m2
İmar Durumu : Taşınmaz imar planı içerisinde olup kısmen imar yoluna isabet etmektedir. Taşınmaz böyük bölümü ayrık nizam 2 kata imarlıdır. Taşınmaz mevcut hali ile imar parseli değildir. Yapılaşma yapmak mümkün değildir. Yapılacak imar uygulaması ile imar parseli haline gelebilir.
Kıymeti : 14.820,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SEYDİŞEHİR ADLİYESİ 4.KAT TOPLANTI SALONU SEYDİŞEHİR KONYA

Satış şartları :


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR