SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Sarayönü'nde tarla mahkeme kararı ile satılıktır

SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01001195
Şehir : Konya / Sarayönü
Semt-Mahalle : ÖZKENT MAH. / SARAYÖNÜ
: 69000
Yayınlandığı Gazeteler

SARAYÖNÜ MANŞET 28.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
34,500 TL
Birinci Satış Günü
:
09.07.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
21.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
BELEDİYE DÜĞÜN SALONU-Fatih Mah Yalçın Cad No:1 Sarayönü KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Sarayönü İlçe, 2920 Parsel, ÖZKENT Mahalle/Köy, DİKMEN Mevkii, Taşınmazın Batı ve Güney yönleri Mera ile çevrili olup , diğer yönlerinde komşu taşınmazlar bulunmaktadır. Taşınmazın herhangi bir yol cephesi mevcut değildir.İlçe Merkezine olan mesafesi 23 Km (kuş uçuşu mesafe),Özkent Mahalle merkezine mesafesi 3780 metre (kuş uçuşu mesafe) İl Merkezine olan mesafesi 58 Km, Sarayönü-Özkent yoluna (çiftlik ayrımından sonra) 2000 metre Taşınmaz İMAR planı ve yerleşim alanı dışındadır.Taşınmaz üzerinde yapılan incelemede yaklaşık olarak yarısında önceki yıllarda tarımsal faaliyet yapıldığı(işlendiği;ekilip biçildiği),kalan yarısının çok taşlı olduğu,içinden dere geçtiği ve yüksek eğimli olduğundan dolayı tarım alet-makinalarının çalışmasına uygun olmadığı ve mera görünümünde olduğu tespit edilmiştir.Toprak derinliği olarak sığ toprak yapısına sahip,killı-tınlı toprak yapısında,orta bünyeli,organik madde yönüyle fakir,toprak rengi koyu kahverengi,su tutma kapasitesi zayıf,erozyon problemi olan,taşlılık yönünden çok taşlı arazilerdendir. Yöre ortalamalarının altında verim alınabilen arazilerdendir. Marjinal tarım arazisidir,kuru tarım arazisidir.Keşif günü itibariyle taşınmazın önceki yıllarda tarımsal faaliyet yapılan kısmında herhangi bir toprak işlemesi yapılmamış olup boş vaziyettedir.
Adresi : Özkent Mahallesi Sarayönü Konya
Yüzölçümü : 69.000 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 34.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 09/07/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 21/08/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : BELEDİYE DÜĞÜN SALONU-Fatih Mah Yalçın Cad No:1 Sarayönü KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR