SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Sarayönü'nde 12.600 m² tarım arazisi mahkemeden satılıktır

SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01188169
Şehir : Konya / Sarayönü
Semt-Mahalle : KUYULUSEBİL MAH. / SARAYÖNÜ

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 10.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/19 Satış
Muhammen Bedeli
:
25,200 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.11.2020 10:00
Satış Yeri
:
Sarayönü Belediyesi Eski Düğün Salonu-Fatih Mah Yalçın Cad No:1 Sarayönü - Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAYÖNÜ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/19 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Sarayönü İlçe, 1401 Parsel, KUYULUSEBİL Mahalle, Taşınmaz imar planı haricinde bulunmakta olup , tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz Kuyulusebil Mahallesinin yaklaşık olarak 5960 metre kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Kuzeyinde bulunan yoldan sonraki taşınmaz olan 1278 parsel nolu taşınmaz ile bir bütün halinde kullanılmaktadır. Her iki taşınmaz arasında bulunan tarla yolu da fiili olarak satışa konu taşınmaz sahipleri tarafından tecavüzlü olarak kullanılmaktadır. Toplulaştırma işlemleri devam etmekte olan ancak henüz tescili yapılmamış olduğundan, muhtemel alıcıların taşınmazı bütün hak ve vecibeleri ile satın almakta olduklarının belirtilmesi gerekmektedir. Toprak derinliği olarak derin toprak yapısına sahip, killı-tınlı toprak yapısında,orta bünyeli,organik madde yönüyle fakir, toprak rengi açık kahverengi, su tutma kapasitesi orta, eğim % 0-2 (düz-düze yakın), taşlılık problemi olmayan arazilerdendir. Yöre ortalamalarında verim alınabilen arazilerdendir. Mutlak tarım arazisidir, kuru tarım arazisidir. Keşif tarihi itibariyle anız vaziyettedir.
Adresi : Kuyulusebil Mahallesi Sarayönü KONYA
Yüzölçümü : 12.600 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 25.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Toplulaştırma Kapsamındadır
1. Satış Günü : 01/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/11/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Sarayönü Belediyesi Eski Düğün Salonu-Fatih Mah Yalçın Cad No:1 Sarayönü KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR