SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Sarayönü ilçesinde tarla mahkemeden satılıktır

SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00969445
Şehir : Konya / Sarayönü
Semt-Mahalle : LADİK MAH. / SARAYÖNÜ
: 6350
Yayınlandığı Gazeteler

SARAYÖNÜ MANŞET 26.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
191,174 TL
Birinci Satış Günü
:
09.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Sarayönü Belediye Düğün Salonu-Fatih Mah Yalçın Cad No:1 Sarayönü KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/4 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZ
Özellikleri : Konya İl, Sarayönü İlçe,Ladik Mahallesi, Taşkuyu Mevkii, 6551 Parselde 6.350 m² yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmaz; İlçe Merkezine olan mesafesi 17 Km, Ladik Mahalle merkezine olan mesafe 12 Km, İl Merkezine olan mesafesi 55 Km, Yeni İstanbul Caddesi (Konya-Afyon Karayolu) bitişiğinde, Taşınmaz İMAR planı ve yerleşim alanı dışında olup tarımsal amaçlı kullanılmakta,Taşınmazın kuzey yönünde , imar planına göre devlet Karayolu kamulaştırması bulunmakta olup , kamulaştırma yapılmamıştır. Taşınmaz imar planı dışındadır .Kamulaştırılacak alan yaklaşık 1912 m2 civarındadır. Toprak derinliği olarak orta-derin toprak yapısına sahip,killı-tınlı toprak yapısında,orta bünyeli,organik madde yönüyle fakir,toprak rengi koyu kahverengi,su tutma kapasitesi orta,eğim%0-2(düz-düze yakın),taşlılık problemi olmayan arazilerdendir. Mutlak tarım arazisidir,kuru tarım arazisidir.Taşınmaz üzerinde değişik yaşlarda,seyrek vaziyette 2 adet Akasya, 15 Çam, 16 Sedir ve 9 Dişbudak ağacı fidanları sıravari olarak dikilidir,taşınmaz zemini işlenmemiş olup boş vaziyettedir.
Adresi : Ladik Mahallesi Taşkuyu Mevkii Sarayönü KONYA
Yüzölçümü : 6.350 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İmar Planı Dışındadır
Kıymeti : 191.174,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 5403/5578 S.Y gereğince arazi toplulaştırılması kapsamındadır.
1. Satış Günü : 09/05/2019 Perşembe günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 Salı günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri: Sarayönü Belediye Düğün Salonu-Fatih Mah Yalçın Cad No:1 Sarayönü KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR