SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Sarayönü ilçesinde tarla mahkemeden satılıktır

SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960465
Şehir : Konya / Sarayönü
Semt-Mahalle : BAHÇESARAY MAH. / SARAYÖNÜ
: 31600
Yayınlandığı Gazeteler

SARAYÖNÜ MANŞET 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
505,600 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Sarayönü Belediye Düğün Salonu Sarayönü Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Sarayönü İlçe, 529 Parsel, BAHÇESARAY Mahallesi, KILIÇKAYA Mevkii, 31.600 m2 yüzölçümü, TAM arsa payı, TARLA vasfındadır. Tarım arazisi olarak kullanılmaktadır.Taşınmazın herhangi bir yol cephesi mevcut DEĞİLDİR. Taşınmaz Konya- Afyon Karayoluna 125 metre mesafede olup ,karayolu ile arasında bir adet taşınmaz bulunmaktadır. Taşınmaz Bahçesaray mahalle merkezine 1800 metre mesafededir. Taşınmaz Sarayönü İlçe merkezine , en yakın yol güzergahından 16 Km mesafededir .Taşınmaz Konya şehir merkezine, en yakın yol güzergahından 35 Km mesafededir.Taşınmaz toprak derinliği olarak orta derin toprak yapısına sahip,killı-tınlı toprak yapısında,hafif bünyeli,organik madde yönüyle fakir,toprak rengi açık kahverengi,su tutma kapasitesi zayıf,eğim%3-4(hafif eğimli),taşlılık yönünden orta taşlı arazilerdendir. Yöre ortalamalarında verim alınabilen arazilerdendir. Mutlak tarım arazisidir,kuru tarım arazisidir.Keşif günü itibariyle herhangi bir toprak işlemesi yapılmamış olup boş durumdadır.
Adresi : Kızılcakaya Mevkii Bahçesaray Mah. Sarayönü Konya
Yüzölçümü : 31.600 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İmar planı dışında tarım arazisi niteliğindedir.
Kıymeti : 505.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Sarayönü Belediye Düğün Salonu Sarayönü Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR