KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Meram'da 1.802 m² arazi icradan satılıktır

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01189205
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : PAMUKCU MAH. / LALEBAHÇE
: 1802

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 13.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9080 Esas
Muhammen Bedeli
:
216,319 TL
Birinci Satış Günü
:
15.09.2020 15:10
İkinci Satış Günü
:
20.10.2020 15:10
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA
3. İCRA DAİRESİ
2019/9080 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 104 Ada, 6 Parsel, PAMUKÇU Mahalle/Köy, Konu taşınmaz 17443 nolu sokağa cepheli konumdadır. Taşınmazın üzerinde ekonomik değeri bulunmayan basit tarzda yapılmış hayvan barınağı vardır. Taşınmazın çevresi kısmen kendine ait bahçe duvarı, kısmen komşu bahçe duvarı ile çevrili durumdadır.Taşınmaz iş merkezlerine, alışveriş merkezlerine, pazar alanlarına, resmi kurumlara, sağlık merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, otogara, YHT garına, Hava limanına, Sanayi bölgelerine ve şehir merkezine uzak konumdadır. Taşınmaz pamukçu mahallesi yerleşim yeri içerisindedir. Çevre yapılaşmalar tek katlı ve 2 katlı yapılaşmalardır. Yapılaşmalar konut ve tarımsal yapılardır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar yeni yeni başlamıştır.Taşınmazın yakın çevresinde genel olarak yerleşim yerleri bulunmakla birlikte, 1.6 km kuzeyinde Gödene TOKİ, 1.35 km doğusunda Pamukçu binicilik tesisleri bulunmaktadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri kısmı olup, mevcut belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Bölgeye ulaşım otobüs ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Hatunsaray caddesine 1.62 km, Meram Belediyesine 15.98 km, Antalya Çevre Yolu caddesine 10.00 km ve Vilayet merkezine 18.52 km mesafededir. Taşınmaz imar parselidir. 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 2 kat ayrık mesken sahasına isabet etmektedir. Mevcut hali proje tanzim edilebilir. Pamukçu yerleşim yeri içerisindedir. Taşınmaz imar parselidir. Üzerinde ekonomik değeri olacak herhangi bir yapı ve müştemilat bulunmamaktadır. Taşınmazın herhangi bir kısıtlılık durumu yoktur, mücavirinde, konut ve tarım ve hayvancılık amaçlı yapılaşmalar vardır. Orta rayiçli bir bölgede bulunmaktadır.
Adresi : Pamukçu Mahallesi, 17443 Sokak No: 2/1 Adresindeki 2 Katlı Evin 25 Metre Kuzeyi Meram / KONYA
Yüzölçümü : 1.802,66 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 216.319,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 15/09/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 20/10/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9080 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR