KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Meram İlçesi'nde 5023 m² tarla icradan satılıktır

KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00959686
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ALİ ULVİ KURUCU MAH. / LALEBAHÇE
: 5023
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU TELGRAF 08.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/763 Esas
Muhammen Bedeli
:
175,819 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 15:00
Satış Yeri
:
AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEK CAD. ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İHALE/MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 8. İCRA DAİRESİ
2013/763 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :

Tapuda Konya ili, Meram ilçesi, Ali Ulvi Kurucu Mahallesi, Şose civarı mevkii, 2 Cilt, 135 Sayfa, 38917 ada, 3 parsel numaralı ve 5.023,40 m2 yüzölçümü ile TARLA vasıflı taşınmazda borçlunun 1/2 hissesi. Taşınmaz Konya Karaman Karayoluna 1,3 km., Kaşınhanı Mahalle yerleşimine 5,8 km., Konya şehir Merkezine 17,7 km. mesafededir. Üzerinde uzun yıllardır toprak işlemeli tarım yapılmadığı görüldü. Üzerinde herhangi bir yapı, ağaç ve sulama kuyusu yoktur. Çevresinde sulu tarım arazileri, meskenler ve büyükbaş hayvan ahırları mevcuttur. Taşınmaz kahverengi büyük toprak gurubundan, Killi-tın toprak yapısında, orta kireçli, eğim % 0,5-1 (düz, düze yakın) arasında, derin (+90cm) profilli, taşsız, tuzluluk ve alkalilik problemi olmayan tarım arazisidir. Bu haliyle hafif şiddetli erozyona açıktır. Bölge iklim Şartlarının izin verdiği her türlü ürün yetiştirilebilir.
Adresi : Adresi olmayıp, mevkisi yukarıda yazılıdır.
Yüzölçümü : 5.023,40 m2 'nin 1/2'si yani 2.511,70m2'si satışa konudur.
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Dosyada mevcut imar durum belgesinde parsel 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planında Organize Tarım ve Hayvancılık Sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 175.819,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : --
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri :AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEK CAD. ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İHALE/MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/763 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR