KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da tarla mahkemeden satılıktır

KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01060514
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : İSMİL MAH. / KARATAY
: 2055
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA TAKİP 03.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1002 ESAS
Muhammen Bedeli
:
15,413 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Adliye sarayı B blok zemin kat müzayede salonu Karatay-Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 8. İCRA DAİRESİ
2019/1002 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, 660 Ada, 8 Parsel, İsmil Mahallesi Karanlıkdam mevkinde kain 660 ada 8 parsel 2.055,16 m2 miktarında olan taşınmaz, Bilirkişi raporuna göre üzerinde tarımsal yapı,sulama kuyusu, dikili ağaç ve müştemilat yoktur, Konya Ereğli karayolu, İsmil Mahallesi yol kavşağına 9,5 km. Adana çevri yolu caddesi Ereğli caddesi ile Aslanlı Kışla caddelerinin kesiştiği alt geçitli dönerli yol kavşağına 57 km Konya hükumet konağına 61 km. uzaklıktadır. Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün yazasına göre, İsmil Mahallesi 660 ada 8 parsel sayılı taşınmaz 1/25.000 öhçekli Nazım planında tarım alanı ve Sulama alanına isabet ettiği, "Tarım alanlarında yapılacak ifraz işlemlerinde 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu ve bu kanuna istinaden çIkarılmış yönetmelik hükümleri uyarınca işlem yapılır denilmektedir. Bakanlar Kurulu Kanunun 13.03.2017 tarih ve 10001 sayılı kararnamesi ile Büyük Ova Koruma alanında kalmakta olduğu ve Tarım ve Orman Müdürlüğünden Görüş alınması kaydı ile Yapılaşmaya gidilebileceği belirtilmektedir. Taşınmazın 3083 sayılı kanun uyarınca kısıtlı olduğundan hisselendirilmemesi ve ifraz edilmemesi gerekmektedir. taşınmaz tam hisseli olup, detaylı bilgiler dosyasındadır.
Adresi : Konya İli Karatay İlçesi İsmil Köyü Mahallesi Karanlıkdam Mevki Merkez / KONYA
Yüzölçümü : 2.055,16 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 15.413,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3083 sayılı yasanın 6. Maddesi gereğince kısıtlıdır, detaylı bilgi dosya
İçerisinde ve tapu kaydında mevcuttur.

1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Adliye sarayı B blok zemin kat müzayede salonu Karatay-Konya

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1002 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR