KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya Karatay'da 88.634 m² sulanabilir tarım arazisi icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01187307
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : GÖÇÜ MAH. / KARATAY
: 88634
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11872 Esas
Muhammen Bedeli
:
620,438 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
05.11.2020 14:15
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2019/11872 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NOTAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 195 Ada, 2 Parsel, GÖÇÜ Mahalle/Köy, Kıymet takdirine konu taşınmaz güncel olarak Karatay İlçesi, Göçü Mahallesi, bulunmaktadır. Taşınmazın tapu haritasına göre, kuzeyinde bulunan kadastro yoluna cepheli konumdadır. Taşınmaz üzerinde keşif tarihi itibarı su kuyusu, sabit bir yapı ve meyve ağacı bulunmamaktadır.
Taşınmaz teknik yönden cephe, derinlik ve yüz ölçümü itibarı ile yeterli büyüklükte olup, topoğrafîk olarak % 0-2 meyilli konumdadır. Taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine ve şehir merkezine uzak durumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede ve çevresinde zirai faaliyetler yapılmaktadır. Taşınmaz Göçü Mahallesine 3.0 km Konya-Ereğli Devlet Karayoluna 7.45 km ve Konya vilayet merkezine 32.30 km mesafededir. Göçü mahallesi 195 ada 2 nolu parselin Mahallinde yapılan keşif esnasında üzerinde hiçbir tarımsal yapı, sulama kuyusu ve dikili meyve ağacının bulunmadığı görülmüştür. Taşınmazın tarla yoluna cephesi bulunmaktadır. Parsel mücavirinde bulunan parseller ile benzerlik göstermektedir.Dava konusu taşınmazın Eğimi % 0-2 olup, toprak derinliği 90 cm ve üzerinde, killi-tın bünyeli, drenaj ve taşlılık problemi yoktur. Etraftaki açık su kanalları ve kuyulardan sulanabilme imkânına sahiptir. Bu nedenle buğday-yağlık ayçiçeği, mısır ekimi yapılabilen ortalamanın üzerinde verime sahip bir arazidir. Yerleşim birimine, yakın olup, ulaşımı kolaydır. Komşu taşınmazlarla gerek toprak yapısı ve gerekse tarımsal üretim şekli bakımından benzer özellikler göstermekte ve mahallin mikro klimasının el verdiği bitkisel üretime elverişlidir. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Göçü Mh. 195 Ada 2 Parsel Karatay / KONYA
Yüzölçümü : 88.634 m2 Payı : 1/1
İmar Durumu : Nazım imar planın da tarım alanı ve sulama alanı sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 620.438,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi.
1. Satış Günü : 01/10/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 05/11/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11872 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR