KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Karatay'da 15465 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047685
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : KARAKAYA MAH. / KARATAY
: 15465
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 10.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1090 Talimat
Muhammen Bedeli
:
62,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:15
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY - KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2019/1090 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, Karakaya köyü 600 Ada, 21 Parsel, 15.465,18 m2 alanlı tarla vasıflı taşınmazın satışı yapılacaktır. Konya İli Karatay İlçesi Karakaya Köyü Mahallesinde Sütgölü Mevkiinde bulunan 600 Ada 21 parselde ve 15.465,18 m² yüzölçümlü Tarla vasıflı taşınmazın yeri belirlenerek; Karakaya Köyü (Mahallesi) Konya Ereğli-Adana Cevre Yolu Karayolu 25. Km. (Yapılaşma olmadığı için numarajı yoktur) olup 60 cilt, 5884 sayfasında kayıtlı Parsel dikdörtgen bir forma sahiptir. Parselin kuzeyinde aynı adanın (600 Ada) 16 nolu Parseli, güneyinde aynı adanın (600 Ada) 22 nolu Parseli, doğusunda kadastro yolu, batısında ise aynı adanın (600 Ada) 17 nolu Parseli ile çevrelenmiştir. Parsel sınırlarını çevreleyen herhangi bir duvar, çit, tel v.b. de görülmemiştir. Keşif tarihinde buğday ekilidir. Eğimsiz bir yapıda olup topoğrafik anlamda düz bir tarım arazisidir. Toprak derinliği orta derin olup, drenajı da yine orta seviyedir. Killi-tin toprak yapısına sahiptir. Su ve rüzgar erozyonu yoktur. Tarla, çakılsız ve taşlıksız bir yapıdadır. Sel basmasına maruz değildir. Verimlilik, su tutma ve organik madde kapasitesi orta seviyededir. Dosya içerisinde bulunan borç konusu taşınmazın pafta suretinden faydalanarak zemine uyguladık.Keşfi yapılan borç konusu taşınmaza aynen uymakta olduğunu gördük. Taşınmaz mahalle yerleşiminin yaklaşık 6,9 km. kuzey doğusunda yer almakta olup ulaşımı tarla içi yollardan sağlanmaktadır. Çevresinde kuru tarım yapılan tarlalar mevcuttur. Taşınmazın üzerinde herhangi bir yapı, ağaç ve sulama kuyusu bulunmamaktadır. Taşınmaz sulanamayan kuru tarım arazisi vasfındadır. Bölgede DSİ kanalından sulama yapılsa da taşınmaza çekili borulama sistemi yoktur. Kahverengi büyük toprak grubundan olup, Taşsız, Drenaj ve alkalilik problemi yoktur. Mevcut haliyle hafif şiddetli erozyona maruzdur. Yörenin iklim şartlarının el verdiği her türlü bitkisel üretime elverişlidir.

Adresi : Sütgölü Mevkii Ereğeli - Adan Çevre Yolu Karoyu 25. Km Karatay - Konya
Yüzölçümü : 15.465,18 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : İMAR PLANI DIŞINDADIR.
Kıymeti : 62.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz şerhi mevcuttur, ipotek dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY - KONYA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, Karakaya köyü 594 Ada, 4 Parsel, 117.354,35m2 alanlı tarla vasıflı taşınmazın satışı yapılacaktır. taşınmaz; Konya İli Karatay İlçesi Karakaya Köyü Mahallesinde Sütgölü Mevkiinde bulunan 594 Ada 4 parselde ve 117.354,35 m² yüzölçümlü Tarla vasıflı taşınmazın yeri belirlenerek; Karakaya Köyü (Mahallesi) Konya Ereğli-Adana Cevre Yolu Karayolu 26. Km. (Yapılaşma olmadığı için numarajı yoktur) olup 59 cilt, 5767 sayfasında Parsel kare bir forma sahiptir. Parselin kuzeyinde aynı adanın (594 Ada) 3 nolu Parseli, güneyinde aynı adanın (594 Ada) 6 ve 8 nolu Parselleri, doğusunda aynı adanın (594 Ada) 5 nolu Parseli ve batısında ise kadastro yolu ile çevrelenmiştir. Parsel sınırlarını çevreleyen herhangi bir duvar, çit, tel v.b. de görülmemiştir. Keşif tarihinde buğday ekilidir. Eğimsiz bir yapıda olup topoğrafik anlamda düz bir tarım arazisidir. Toprak derinliği orta derin olup, drenajı da yine orta seviyedir. Killi-tin toprak yapısına sahiptir. Su ve rüzgar erozyonu yoktur. Tarla, çakılsız ve taşlıksız bir yapıdadır. Sel basmasına maruz değildir. Verimlilik, su tutma ve organik madde kapasitesi orta seviyededir. Dosya içerisinde bulunan borç konusu taşınmazın pafta suretinden faydalanarak zemine uyguladık.Keşfi yapılan borç konusu taşınmaza aynen uymakta olduğunu gördük. Taşınmaz../..
./.. mahalle yerleşiminin yaklaşık 6,9 km. kuzey doğusunda yer almakta olup ulaşımı tarla içi yollardan sağlanmaktadır. Çevresinde kuru tarım yapılan tarlalar mevcuttur. Taşınmazın üzerinde herhangi bir yapı, ağaç ve sulama kuyusu bulunmamaktadır. Taşınmaz sulanamayan kuru tarım arazisi vasfındadır. Bölgede DSİ kanalından sulama yapılsa da taşınmaza çekili borulama sistemi yoktur. Kahverengi büyük toprak grubundan olup, Taşsız, Drenaj ve alkalilik problemi yoktur. Mevcut haliyle hafif şiddetli erozyona maruzdur. Yörenin iklim şartlarının el verdiği her türlü bitkisel üretime elverişlidir.

Adresi : Karakaya Köyü Mahallesi Sütgölü Mevkii Ereğli Adana Çevre Yolu Karayou 26. Km Karatay - Konya
Yüzölçümü : 117.354,35 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : İMAR PLANI DIŞINDADIR.
Kıymeti : 585.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz şerhi mevcuttur. İpotek dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY - KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve "İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur. adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1090 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR