KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Karatay'da 124.747 m² tarla mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129283
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : ACIDORT MAH. / KARATAY
: 124747
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/129 Satış
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 10:50
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2018/129 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Karatay İlçesi, Acıdort Mahallesi, 272 Ada, 15 Parsel sayılı tarla nitelikli taşınmaz; üzerinde hiçbir tarımsal yapı, sulama kuyusu bulunmadığı belirlenmiştir. Parselin Doğusunda ve güneyinde kadastro paftasında ve zeminde bulunanyola cephesi bulunmaktadır. Halen taşınmaz üzerinde enerji nakil hattı geçmektedir. Parsele ulaşım toplulaştırma uygulaması sonucu oluşan yeni yollardan Acıdort Mahallesi Meskun sahasına ve Konya Aksaray Karayoluna ulaşılarak yapılmaktadır. Taşınmazın yaklaşık 4.5 km doğusunda Konya Kanalizasyon Atık Su Kanalı ve pompa istasyon binası, 8 km kuzeyinde Konya Aksaray Karayolu, 10 km güneyinde Sakyatan Mahallesi meskun sahası ve Konya Adana Karayolu. 5 km kuzeydoğusunda Acıdort Mahallesi meskun sahası mevcuttur. Taşınmaz Konya Aksaray Karayolu, Ankara Caddesi ile Dr Sadık Ahmet Caddelerinin kesiştiği üst geçitli yol kavşağına 32 km, Konya 2, ve 3. Organize Sanayi Bölgesine 26 km ve Konya şehir merkezi olan Konya Valiliği Hükümet binasına 43 km uzaklıktadır.
Adresi : Sütce mevkii Acıdort Mah. Karatay Konya
Yüzölçümü : 124.747,72 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/25000 Ölçekli Nazım İmar Planında“Tarım Alanı ve Sulama Alanı ” sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz Arazi toplulaştırması uygulaması görmüştür.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/129 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR