KARAPINAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Karapınar'da tarla icradan satılıktır

KARAPINAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940074
Şehir : Konya / Karapınar
Semt-Mahalle : SANDIKLI MAH. / KARAPINAR
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/384 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,045,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
15.04.2019 11:40
Satış Yeri
:
Karapınar Belediyesi Düğün Salonu - Fatih Mah. Zencefil Sok. No:19/A KARAPINAR / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARAPINAR İCRA DAİRESİ
2018/384 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karapınar İlçe, 918 Ada, 22 Parsel, SANDIKLI Mahalle/Köy, MAHMUT HACI MAH. Mevkii, Konya ili, Karapınar ilçesi, Sandıklı Mahallesi, Mahmut hacı mevkii 918 ada 22 parsel alanı 570.000,00 m2 dir. Tapu kaydında taşınmazın vasfı tarladır.Taşınmaz Sandıklı mahallesinin güneyinde, Karaman Merkez Akçaşehir sınırında, Karapınar ilçe merkezine 45 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmazın 1/3 hissesi Muhammet KALKAN adına kayıtlıdır.Taşınmazın özellikleri: Toprak yapısı itibariyle kumlu tınlı olup, su geçirgenliği orta düzeyde ve su tutma kapasitesi orta organik maddece orta düzeyde olan II. sınıf tarım arazisidir. Topografik olarak % 1-2 eğim bulunmaktadır. Taşınmaz sulama sahası içerisinde yer almayan ancak kendine ait kuyusu bulunan sulu tarım arazisidir. Kıymet takdiri tarihi itibariyle taşınmazın yarısında dane mısır ekimi yapıldığı geri kalan yarısının ise boş işlenmemiş olduğu görülmüştür. Taşınmazın kuzeyinde tarla yolu bulunmakta olup, diğer yönleri tamamen tarım arazileri ile çevrilidir.
Yüzölçümü : 570.000 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu : İmar Durumu : Karapınar ilçesi Sandıklı Mahallesi 918 ada 22 numaralı parsel; Karapınar Belediyesi mücavir alan sınırları içerisinde, İmar Planı onama sınırları dışındadır.
Kıymeti : 1.045.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 18/03/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 15/04/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Karapınar Belediyesi Düğün Salonu - Fatih Mah. Zencefil Sok. No:19/A KARAPINAR / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/384 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR