KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konya/Karapınar'da 24600 m² sulanabilir tarla mahkemeden satılıktır

KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01014401
Şehir : Konya / Karapınar
Semt-Mahalle : GAZİ OSMAN PAŞA MAH. / KARAPINAR
: 24600
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİLPINAR 26.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/6 Satış
Muhammen Bedeli
:
324,356 TL
Birinci Satış Günü
:
30.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
Karapınar Belediyesi Yeni Düğün Salonu Fatih Mah. Zencefil Cad. No:19/A Karapınar/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARAPINAR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZ : Konya İli, Karapınar İlçesi, GAZİOSMANPAŞA Mahallesi, EREZYON Mevkii, 1243 Ada, 56 Parselde kayıtlı bulunan 24.600 m² yüz ölçümlü tarla.
Özellikleri : Dava konusu parsel 5403 Sayılı Toprka Koruma ve Arazi Kullanımı Kanununun 3. maddesinin (e) bendine göre mutlak tarım arazisidir. Toprak kumlu-tınlı bir yapıdadır. Toprak orta bünyeli yapıda olup, su tutma kapasitesi orta düzeydedir. Organik madde miktarı düşüktür. Tarla düz bir yapıda olup, her türlü tarımsal mekanizasyona uygundur. Arazide toprak işlemesi yapılmaktadır. Sulu tarım arazisidir. Parselde sulama kuyusu bulunmaktadır. Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Parsel Karapınar ilçe merkezine yaklaşık 9,00 Km mesafededir. Parsel Karapınar ilçe merkezine yakın olup, Konya-Karapınar Devlet yolunun kenarındadır. Konumu itibariyle Karapınar ilçesinin ekonomik olarak değerli bölgelerinden birinde bulunmaktadır. Parsel üzerinde hali hazır durumda müştemilat olarak 1 adet sulama kuyusu, 1 adet açık ahır ve 3 adet kerpiç ev bulunmaktadır. Parselde müştemilatlardan arta kalan yaklaşık 21.200,00 m² alanda tarım yapılmakta olup, tarım yapılan kısım sürülü vaziyettedir. Parselde hobi amaçlı dikilmiş çeşitli yaş ve cinste ağaçlar bulunmaktadır.Parsel içerisinde 3 adet tek katlı yığma mesken, 1 adet yığma ahır, 1 adet aşhane ve 1 adet açık ahır bulunmaktadır.
A-)Tek Katlı Aşhaneye Bitişik Yığma Mesken Yapının Özellikleri: Yığma kerpiç yapıdadır. Mesken vasfında olup, halen mesken olarak kullanılmaktadır. Brüt alanı 40,00 m²'dir. 2 oda, 1 aralık, banyo/WC hacimlerinden ibarettir. Tüm hacimlerin zemini şap betondur. Giriş apısı, oda kapıları ve pencereleri ahşaptır. avanı ağaç atımlı toprak damdır. Keşif tarihi itibariyle aşınma %65'tir.
B-) Aşhane Yapının Özellikleri: Yığma kerpiç yapıdadır. Aşhane vasfında olup, halen aşhane olarak kullanılmaktadır. Brüt alanı 6,00 m²'dir. Zemini şap beton, tavanı ağaç atımlı toprak dam üzeri beton kiremittir. Keşif tarihi itibariyle aşınma %45'dir.
C-Tek Katlı Yığma Mesken Yapının Özellikleri: Yığma kerpiç yapıdadır. Mesken vasfında olup, halen depo olarak kullanılmaktradır. Brüt alanı 42,00 m²'dir. 2 oda, 1 aralık hacimlerinden ibarettir. Tüm hacimlerin zemini topraktır. Tavanı ağaç atımlı toprak damdır. Keşif tarihinde aşınma %85'tir.
D-Tek Katlı Kapalı Ahıra Yakın Yığma Mesken Yapının Özellikleri:Yığma kerpiç yapıdır. Mesken vasfında olup, halen depo olarak kullanılmaktadır. Brüt alanı 40,00 m²'dir. 2 oda 1 aralık hacimlerinden ibarettir. Tavanı ağaç atımlı toprak damdır. Keşif tarihi itibariyle aşınma %85'tir.
E-) Açık Ahır Yapının Özellikleri:2 taraf yığma briket, 2 tarafı açık yapıdır. Açık ahır vasfında olup, halen açık ahır olarak kullanılmaktadır. Brüt alanı 52,00 m²'dir. Boru profiller üzerine çelik çatı yapılmış, çatı örtüsü trapez saçtır. Keşif tarihi itibariyle aşınma %45'tir.
F-) Kapalı Ahır Yapının Özellikleri: Yığma kerpiç yapıdadır. Kullanım ömrünü tamamlamıştır. Mali inhidam durumundadır. Ekonomik ve enkaz değeri yoktur.
Yüzölçümü : 24.600,00 m2
İmar Durumu :
Kıymeti : 324.356,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 30/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Karapınar Belediyesi Yeni Düğün Salonu Fatih Mah. Zencefil Cad. No:19/A Karapınar/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6 Satış sayılı dosya numarasıyla Memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR