KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konya/Karapınar İlçesi'nde 319750 m² tarla mahkeme kararıyla satılıktır

KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00938016
Şehir : Konya / Karapınar
Semt-Mahalle : REŞADİYE MAH. / KARAPINAR
: 319750
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİLPINAR 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7 Satış
Muhammen Bedeli
:
799,375 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
09.04.2019 13:30
Satış Yeri
:
Karapınar Belediyesi Yeni Düğün Salonu Fatih Mah. Zencefil Cad. No:19/A Karapınar/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARAPINAR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karapınar İlçesi, Reşadiye Mahallesi, Ağdaşar Mevkii, 1842 Ada, 40 Parselde kayıtlı bulunan 319.750,00 m² yüzölçümlü tarla.
Arazinin Vasfı:5403 Sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanununun 3. maddesinin (e) bendine göre; mutlak tarım arazisidir.
Toprak Yapısı:Toprak hafif killi kumlu-tınlı bir yapıdadır. Toprak orta bünyeli yapıda olup, su tutma kapasitesi orta düzeydedir. Organik madde miktarı düşüktür.
Topoğrafik Yapı:Tarla kuzeyden güneye doğru azalan %1 eğimli bir yapıda olup, her türlü tarımsal mekanizasyona uygundur.
Sulama Durumu:Tarlada kuru tarım yapılmaktadır. Parselde sulama kuyusu bulunmamaktadır. Kuru tarım arazisidir.
Parselin Konumu:Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Parsele ulaşım tarla yolundan sağlanmaktadır. Parsel asfalt yola yaklaşık 6.000 metre mesafededir. Parsel Karapınar ilçe merkezine yaklaşık kuş uçuşu 25 Km mesafededir.
Parselin fiili durumu: Parselde hali hazır durumda sürülü halde olduğu tespit edilmiştir. Tarla üzerinde herhangi bir mütemmim cüz bulunmamaktadır.

Adresi : Konya ili Karapınar ilçesi Reşadiye Mahallesi Ağdaşar Mevkii

Yüzölçümü : 319.750,00 m2

Kıymeti : 799.375,00 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 11/03/2019 günü 13:30 - 13:35 arası

2. Satış Günü : 09/04/2019 günü 13:30 - 13:35 arası

Satış Yeri : Karapınar Belediyesi Yeni Düğün Salonu Fatih Mah. Zencefil Cad. No:19/A Karapınar/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla Satış Memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR