KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konya/Karapınar İlçesi'nde 200300 m² tarla mahkeme kararıyla satılıktır

KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00968821
Şehir : Konya / Karapınar
Semt-Mahalle : GAZİ OSMAN PAŞA MAH. / KARAPINAR
: 200300
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİLPINAR 27.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 Satış
Muhammen Bedeli
:
650,975 TL
Birinci Satış Günü
:
23.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
Karapınar Belediyesi Yeni Düğün Salonu Fatih Mah. Zencefil Cad. No:19/A Karapınar/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARAPINAR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz : Konya İli, Karapınar İlçesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, İnoba Mevkii, 1250 Ada, 9 Parselde bulunan 200.300,00 m² yüzölçümlü tarla.
Özellikleri : Gaziosmanpaşa Mahallesi İnoba mevki sınırları içinde kalan söz konusu parsel tarımsal arazilerin tanımının yapıldığı 5403 Sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanununun 3. maddesinin (e) bendine göre; mutlak tarım arazisidir. Toprak tınlı-kumlu bir yapıdadır. Toprak orta bünyeli yapıda olup su tutma kapsitesi düşük seviyededir. Organik madde miktarı düşüktür. Düz bir yüzeye sahiptir. her türlü tarımsal mekanizasyona uygundur. Taşınmazın üzerinde şahıs ve kooperatif sulama kuyusu bulunmamaktadır. Söz konusu taşınmazın üzerinde kuru tarım yapılmaktadır. Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Parselin bir kenarı Samuk-İnoba yoluna cephedir Ulaşım asfalt yol üzerinden sağlanmaktadır. Parsel Karapınar Merkezine 25 Km uzaklıktadır. Hali hazır durum itibari ile taşınmaz üzerinde hiç bir bitki ekili olmadığı, toprak yüzerinde kenidliğinden doğal olarak oluşan yabancı otlar ile kaplı olduğu gözlemlenmiştir. Parselin değerine etki eden faktörler incelendiğinde m² birim fiyatı 3,25 TL olarak tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 200.300,00 m2
Kıymeti : 650.975,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 23/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Karapınar Belediyesi Yeni Düğün Salonu Fatih Mah. Zencefil Cad. No:19/A Karapınar/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR