KADINHANI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Kadınhanı'nda 40.800 m² tarla icradan satılıktır

KADINHANI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01147898
Şehir : Konya / Kadınhanı
Semt-Mahalle : KOLUKISA MAH. / KADINHANI
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 11.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/275 Talimat
Muhammen Bedeli
:
183,600 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
22.05.2020 09:30
Satış Yeri
:
KADINHANI BELEDİYE BAŞKANLIĞI 3.KAT TOPLANTI SALONU KADINHANI/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KADINHANI İCRA DAİRESİ
2019/275 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili Kadınhanı ilçesi Kolukısa/Mescit mh Gavurağılı mevkii 250 ada 10 parsel sayılı tarla vasıflı taşınmaz 40.800 m2 olup tamamı satışa konudur.Sulu tarım yapmaya uygundur.Mahalle yerleşim alanına 3000 m mesafede,Kadınhanı karayoluna 3000 m mesafede,arazi yoluna 0 m,Kadınhanı merkeze 21 km mesafededir.%4-6 eğimli taşlılık proplemi azdır.verimli toprak derinliği 30 cm+ olup,killi tınlı tyarı geçirgen yapıda olıup,su tutma kapasitesi normaldir.Drenaj ve alkalilik proplemi yoktur.Organik maddece orta seviyededir.Tarım alet ve makinalarıyla işlemeye uygundur.1.sınıf tarım arazisi niteliğindedir.Çevresinde sulu tarım yapılam tarlalar mevcuttur.Çevresinde benzer özellikteki arazilerde ağırlıklı olarak hububat tarımı sulanabilen yerlerde ise ayçiçeği,şekerpancarı mısır tarımı yapılmaktadır.1/100.000 ölçekli Konya çevre düzeni planında ve 1/25.000 ölçekli nazım imar planında '' tarım alanı'' lejantında kalmaktadır.
Adresi : Konya ili Kadınhanı ilçesi Kolukısa/Mescit mh Gavurağılı mevkii 250 ada 10 parsel
Yüzölçümü :40.800 m2 Arsa Payı :Tam İmar Durumu :Var yukarıda yazılı
Kıymeti :183.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Türk ekonomi Bankası Aş lehine ipotek mevcut olup,tapu kaydının aynısıdır.
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 22/05/2020 günü 09:30 - 09:35 arası

Satış Yeri :KADINHANI BELEDİYE BAŞKANLIĞI 3.KAT TOPLANTI SALONU KADINHANI/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/275 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR