KADINHANI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konya Kadınhanı'nda 199.996 m² tarım arazisi mahkemeden satılıktır

KADINHANI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01178796
Şehir : Konya / Kadınhanı
Semt-Mahalle : SARIKAYA MAH. / KADINHANI
: 199996
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU''DA BUGÜN 25.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/3 Satış
Muhammen Bedeli
:
403,993 TL
Birinci Satış Günü
:
29.07.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
31.08.2020 09:30
Satış Yeri
:
Kadınhanı Belediye Başkanlığı 3. Kat Toplantı Salonu Kadınhanı - Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KADINHANI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2020/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya ili Kadınhanı ilçesi Sarıkaya mahallesi Kepir mevkii 146 ada 49 parsel sayılı taşınmaz tarla vasıflı 199.996,90 m2 yüzölçümüne sahip olup tamamı satışa konudur. Taşınmaz üzerinde ekonomik öneme sahip araç tarımsal yapı gibi herhangi bir muhdesat bulunmamaktadır. Kili tınlı toprak yapısına sahip su tutma kapasitesi ve organik madde seviyesi zayıf drenaj problemi olmayan kısmen erozyona maruz toprak verimliliği ise 30 cm olup 3. sınıf tarım arazisi niteliği taşımaktadır. Taşınmazın içerisinde derin kuyu pompası bulunmaması ve sulama sahası içerisinde de yer almaması nedeni ile taşınmaz kuru tarım arazisi olarak değerlendirilmiştir.Taşınmazın bir kısmında %2-3 eğim bulunmaktadır.Sarıkaya mahallesine 7 km uzaklıkta olup Kadınhanı Sarıkaya yoluna cephesi bulunmaktadır. Arazi makine çalıştırmaya ve tarım yapmaya uygun durumdadır. 1/100.000 ölçekli Konya çevre düzeni planında ve 1/25.000 ölçekli nazım imar planında ''tarım alanı'' lejantında kalmaktadır.
Adresi : Konya ili Kadınhanı ilçesi Sarıkaya mahallesi Kepir mevkii 146 ada 49 parsel
Yüzölçümü : 199.996,90 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var yukarıda yazılı.
Kıymeti : 403.993,74 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynısıdır.
1. Satış Günü : 29/07/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 31/08/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : KADINHANI BELEDİYE BAŞKANLIĞI 3.KAT TOPLANTI SALONU KADINHANI/KONYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR