ILGIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Ilgın'da 875 m² bahçe mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

ILGIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129687
Şehir : Konya / Ilgın
Semt-Mahalle : GEDİKÖREN MAH. / ILGIN
: 875
Yayınlandığı Gazeteler

ILGIN''IN SESİ 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 Satış
Muhammen Bedeli
:
6,626 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
ILGIN SULH HUKUK MAHKEMESİ KORİDORU - Ilgın / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ILGIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Gedikören Mahallesi 143 ada 18 parsel nolu taşınmazın yüzölçümü 875.15m2 dir.Tapuda bahçe vasfıyla yer almaktadır.Parselimar planı sahası dışarısında yer almakta olup tarımsal amaçla kullanılmamaktadır. Hali hazırda üzerinde boştur. Taşınmazlar sulanır vasıflı, toprak kalitesi ortadüzeyde verimli 2. sınıf arazi grubunda yer almaktadır.Arazi Meyilihafif taşlıdır.İlçe merkezineile Gedikören mah yolu üzerindedir. Yola sıfıdır. Üzerinde Ekonomik değeri olmayan odunluk ağaçlar bulunmaktadır. Kullanımı olarak bahçe olarak daha önceki yıllarda kullanılmıştır. Taşınmazların gelirini tespit edilirken Merkeze olan uzaklığı, Sulanıp-Sulanamadığı, yüzölçümün küçüklüğü, toprak yapısı, Çiftçilikle uğraşan genç nüfusun bölgeye göre yüksek oluşu gb etkenler doğrultusunda değeri
Yüzölçümü : 875,15 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 6.626,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : ILGIN SULH HUKUK MAHKEMESİ KORİDORU - Ilgın / KONYA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Dava konusu Ilgın Gedikören Mahallesi, Köyiçi mevkiinde 0 ada, 567 nolu 2.523,53-m² alanı olan avlulu kerpiç ev vasıflı parsel Fen bilirkişisi tarafından yerinde tespit edilerek tarafıma gösterildi. Gedikören köyünün güney batı tarafında yer almaktadır. Eğimli bir arazidedir. Parselin bulunduğu alanda her türlü altyapı hizmeti mevcuttur. Parselin doğusu, batısı ve kuzeyi yoldur. Parsele bulunduğu alan ve Gedikören mahallesi şartlarında alım satım rayiçleri dikkate alınarak arsa değeri olarak m²?sine 20,00-TL?den toplam 50.470,60-TL kıymet hesaplanmıştır. Parsel üzerinde 3 ayrı yapı vardır. Parselin kuzey batı köşesine doğru taban alanı kısmi bodrumlu olan taş temel üzerine kerpiçten yığma olarak yapılmış mesken olarak kullanılan yapı vardır. Bitişik olarak kerpiçten yığma tek katlı garaj olarak kullanılan yapı vardır. Toplam yapı alanı 125,00-m²?dir. Yapıların üzeri toprak damlıdır. 50-60 yaşlarında olduğu tahmin edilen yapıların doğramaları ahşaptır. Evin girişte sağ tarafı mutfaktır. İçerisinde girince bir salon ve salondan girilen iki adet oda vardır. Oldukça bakımsız olup duvarlarında çatlamalar vardır. 1-B grubu yapılar sınıfına girmekte olup yıpranma payı %75?dir. Mesken olarak kullanılan kısmi bodrumlu ev bitişiğinde bulunan garaja birlikte yıpranma payı düştükten sonra yapı değeri olarak 7.125,00-TL kıymet hesaplanmıştır. Parselin doğu orta kısmında parsel sınırına sıfır olarak taş temel üzerine kerpiçten yığma olarak yapılmış tandır vardır. 66,00-m² yapı alanı olan tandırın üzeri toprak damlıdır.İçerisinde ekmek ocakları vardır. Ortasında bir adet ahşap direk vardır. Depo gibi kullanılmaktadır. Doğramaları ahşaptır. 1-A grubu yapılar sınıfına girmekte olup yıpranma payı %75?dir. Tandıra yıpranma payı düştükten sonra yapı değeri olarak 2.524,50-TL kıymet hesaplanmıştır. Kuzey yol tarafında doğu kısmına bitişik olarak yapılmış ahır-samanlık ve depo gibi taş temel üzerine kerpiçten yığma tek katlı yapılar grubu yapılmıştır. Bu yapı grubu bakımsızlıktan kısmen çökmüş ekonomik bir değeri kalmamıştır. Sonuç olarak yapılar ve arsa dahil toplam değeri 60.210,10 TL olarak belirlenmiştir.
Yüzölçümü : 2.523,53 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 60.120,10 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : ILGIN SULH HUKUK MAHKEMESİ KALEMİ KORİDORU - Ilgın /KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR