ILGIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Ilgın'da 23.709 m² tarım arazisi mahkemeden satılıktır

ILGIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01146808
Şehir : Konya / Ilgın
Semt-Mahalle : ARGITHANI MAH. / ILGIN
: 23709
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ILGIN POSTASI 10.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18 Satış
Muhammen Bedeli
:
83,575 TL
Birinci Satış Günü
:
13.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
ILGIN SULH HUKUK MAHKEMESİ KORİDORU - Ilgın/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ILGIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/18 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Ilgın İlçe, 144 Ada, 5 Parsel, ARGITHANI Mahalle/Köy, Konya İli, Ilgın İlçesi, Argıthanı Mahallesi 144 Ada 5 Parsel sayılı taşınmaz 23.709 m2 yüzölçümüne sahip olup, taşınmaz tarım arazisi niteliğindedir.imar planı sahası dışında yer almakta olup tarımsal amaçla kullanılmaktadır. taşınmaz %3 meyilli ve hafif taşlıdır. hali hazırda nohut bitkisi ekilmiş ve hasat edilmiştir. 2. sınıf mutlak tarım arazisidir. İçerisnde derin kuyu vanası bulunmaktadır. rantabilite açısından genellikle pancar, buğday, arpa, nohut, ayçiçeği veya nadasa bırakılarak üçlü münavebesi yapılmaktadır.
Adresi : Argıthanı Mahallesi Ilgın / KONYA
Yüzölçümü : 23.709 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 83.575,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 13/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ILGIN SULH HUKUK MAHKEMESİ KORİDORU - Ilgın/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR