ILGIN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Ilgın'da 13050 m² sulanabilen tarım arazisi icradan satılıktır

ILGIN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963478
Şehir : Konya / Ilgın
Semt-Mahalle : ÇAVUŞÇUGÖL MAH. / ILGIN
: 13050
Yayınlandığı Gazeteler

ILGIN''IN SESİ 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/969 Esas
Muhammen Bedeli
:
41,760 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
ILGIN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KORİDORU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ILGIN İCRA DAİRESİ
2013/969 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Ilgın İlçe, 0 Ada, 2441 Parsel, ÇAVUŞÇU Mahalle/Köy, ENSEYÜZ Mevkii, Söz konusu parselin tapudaki vasfı tarla olup, 13050 m² yüzölçümüne sahiptir. Keşif günü üzerinde ekili ürün bulunmamaktadır. Yakında su kaynağı bulunmakta olup, sulu tarım yapılabilmektedir. Zeminin toprağı killi-tınlı yapıda orta kaba tekstüre sahiptir. Bulunduğu bölge itibarariyle buğday-silajlık mısır-buğday münavebesi uygulanabileceği kanaatine varılmıştır. Taşınmazın sulu tarım arazisi olması göz önünde tutularak, kıymeti net gelir metoduna göre tespit edilmiş olup, bu değer rant (net gelir) in kapitalizasyon oranına bölünmesiyle elde edilmektedir. Taşınmazın toprak karakteri , verim kabiliyeti, değer tespiti tarihindeki gerçek arazi satışları, bölgenin sosyo ekonomik durumu, uygulanan münavebe sistemi, araziden elde edilebilecek net gelir ve toprağın sürekli bir işyeri sağlaması, toprak derinliği toprak yapısı ve arazinin eğim durumu gibi bütün özellikler dikkate alınarak kapitalizasyon oranı %7,5 olarak belirlenmiştir. Söz konusu parsele 41,760,00 TL kıymet takdir edilmiştir.
Yüzölçümü : 13.050 m2

Kıymeti : 41.760,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bakanlar Kurulunun 01/12/2006 tarih ve 2006/11371 sayılı kararı gereğince yabancılara satılamaz
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ILGIN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KORİDORU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/969 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR