ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Çumra'da 3.300 m² sulu tarım arazisi icradan satılıktır

ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181825
Şehir : Konya / Çumra
Semt-Mahalle : DİNEKSARAY MAH. / ÇUMRA
: 3300

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/444 Talimat
Muhammen Bedeli
:
33,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.08.2020 10:45
Satış Yeri
:
Çumra Adliyesi Zemin kat İcra Müdürlüğü Çumra - Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUMRA
İCRA DAİRESİ
2018/444 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Çumra İlçesi, Dineksaray Mahallesi,Süpürgelik mevkiinde bulunan 2767 parsel no'lu taşınmaz. Taşınmaz mahallenin batısında kalmakta olup, sulu tarım arazisidir. Parselin kuzey hududunda yol olduğu, doğu, batı, kuzey hudutları şahıs arazileriyle çevrilidir. Parselin etrafı tel örgülerle çevrili olup, parselin bir kısmında muhtelif meyve ağaçları vardır.
Yüzölçümü : 3.300 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Söz konusu parselin İmar planı dışında bulunduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 33.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tarım reformu Genel Müdürlüğü'ne ait 3083. Sayılı kanun gereğince devir temlik ve ipotek edilemez şerhi vardır.(09/04/2010 Tarihli Şerh)
Özel veya tüzel kişiliklerin arazi toplulaştırması sonucu konu taşınmazın konumunun büyüklüğünün uygulamanın gerektirdiği durumlar kapsamında değişebileceği ve parselin bölünmemesi (İfraz edilmemesi) şartıyla satılacaktır.
(2.) Satış Günü : 05/08/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : ÇUMRA ADLİYESİ ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
ÇUMRA/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Tayin edilen satış gününün yirmi gün öncesinden,artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini,satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/444 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR