BOZKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Bozkır'da 1604 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

BOZKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029804
Şehir : Konya / Bozkır
Semt-Mahalle : DEREİÇİ MAH. / BOZKIR
: 1604
Yayınlandığı Gazeteler

BOZKIR POSTASI 29.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/74 Talimat
Muhammen Bedeli
:
3,412 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 11:40
Satış Yeri
:
Bozkır İcra Müdürlüğü - BOZKIR/ KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOZKIR İCRA DAİRESİ
2018/74 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Bozkır İlçe, 418 Ada, 82 Parsel, DEREİÇİ Mahalle/Köy, KÜLLÜK Mevkii, Tapuda TARLA vasfı ile kayıtlı olup TAM HİSSELİ olarak satılacaktır. Taşınmaz %6-8 eğilimlidir. Taşınmaz Killi - tınlı az taşlı ve orta derin , kahverengi renkli toprak yapısına sahiptir.Az verimli kıraç bir arazidir , üzerinde 4-5 adet orman ağacı vardır. Zemin uzun zamandır ekilmemeiş boş vaziyettedir. Taşınmaz dört taraftan kuru tarla tarımı yapılan / yapılabilir tarım arazileri ile çevrilidir.Taşınmazın üzeri boş olup kuru tarla olarak kullanılan/ kullnılabilir yerlerdendir. Taşınmazın üzerine ekilmesi muhtemel ürünler; nohut, buğday arpa v.b. dir.
Yüzölçümü : 1.604,83 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 3.412,42 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir. Dosyasında Mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Bozkır İcra Müdürlüğü - BOZKIR/ KONYA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Bozkır İlçe, 418 Ada, 87 Parsel, DEREİÇİ Mahalle/Köy, KÜLLÜK Mevkii, Taşınmaz tapuda TARLA vasfı ile kayıtlı olup TAM HİSSELİ olarak satılacaktır.Taşınmaz %6-8 eğilimlidir. Killi - tınlı az taşlı ve orta derin kahverengi renkli toprak yapısına sahiptir. Az verimli kıraç arazidir. Üzerinde muhtelif sayıda orman ağacı vardır. Zemin uzun zamandır ekilmemeiş boş vaziyettedir. Taşınmaz dört taraftan kuru tarla tarımı yapılan / yapılabilir tarım arazileri ile çevrilidir. Taşınmazın üzeri boş olup kuru tarla olarak kullanılan yerlerdendir. Taşınmazın üzerine ekilmesi muhtemel ürünler nohut , buğday, arpa v.b. dir.
Yüzölçümü : 2.359,32 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 5.016,72 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir . Dosyasında Mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri : Bozkır İcra Müdürlüğü - Bozkır / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Şirket/Kurumlar adına ihaleye girecek olan şahısların yetkili olduklarına dair belgelerinin aslı veya noter onaylı suretlerinin dosyada alıkonulmak üzere ibraz edilmesi halinde ihaleye alınacakları, fotokopiye göre işlem yapılmayacağı ilan olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/74 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
8-Adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı İİK.127.md.gereği tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR