KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Altınekin'de tarla icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026781
Şehir : Konya / Altınekin
Semt-Mahalle : KALE MAH. / ALTINEKİN
: 6006
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 18.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12944 ESAS
Muhammen Bedeli
:
42,044 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 15:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2017/12944 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Altınekin İlçe, 215 Ada, 12 Parsel, KALE Mahalle/Köy, Altınekin İlçesi, Kale Mahallesi,Bozyer Mevkisinde bulunan 215 ada 12 parsel nolu taşınmaz tapuda, Altınekin İlçesi, Kale Mahallesi B.18.d Pafta, 5. cilt, 472 Sahifede, 6.006,36 m2 miktarında, Tarla vasfında taşınmazda keşif anında yapılan incelemede; ekili olmadığı, bir önceki hasat döneminden kalan tohumların çıkarak alaza durumda olduğu, taşınmaz üzerinde derin kuyu, tarımsal yapı, bina ve dikili meyveli-meyvesiz ağacın olmadığı görülmüştür. Taşınmazın eğiminin % 0-2 (Düz-düze yakın), % 2-4 (Hafif eğim) olduğu, toprak profili orta derin (70-90 cm), toprak bünyesi bitki yetiştiriciliğine uygun killi tınlı, kum, killi tın bünyeli olup, drenaj, tuzluluk, alkalilik,geçirgenlik ve taşlılık problemi bulunmamaktadır. Taşınmaza komşu taşınmazlar üzerindeki derin kuyulardan sulanabilme imkanı olan sulu tarım arazisidir. Tarım arazisi mahallin mikro klimasının el verdiği bitkisel üretime elverişlidir. Makineli tarıma elverişli olup, bölge ortalamasında ürün alınabileceği tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerinde yapılan incelemede toprak karakteri ve derinliğinin taşınmazın hemen hemen her tarafında aynı olduğu görülmüştür. Komşu taşınmazlarla gerek toprak yapısı ve gerekse tarımsal üretim şekli bakımından benzer özellikler göstermekte ve bölgede sulu alanlarda Arpa-Buğday-Pancar-Yağlık Ayçiçeği-Kuru Fasulye münavebesi yaygın olarak uygulanmaktadır. Sınır hatları belirgin olup, yerleşim birimlerine yakın ve ulaşım kolaydır.taşınmazın toprak karakteri, yöre halkının geçim kaynakları, taşınamazların üzerinde ekonomik ve verimli ziraat yapılması için gerekli arazi büyüklüğü, tarım alet makineleri ile işleme, ulaşım ve yol durumu, verim kabiliyeti, mülk güvenliğinin olması, serbestçe alınıp satılabilmesi, münavebenin kolaylıkla değiştirilebilmesi, araziye olan talep yoğunluğu,çiftçinin toprak sevgisi ve toprağa bağlılığı ve son yıllarda bahçeli ev yapmak amacıyla bölgedeki taşınmazlara talep yoğunluğu artmıştır.
Adresi : Parselin 6,75 Km Batısında Konya Ankara Yolu, 2.5 Km Doğusunda Altınekin-Akıncılar Yolu,2 Km Güneydoğusunda Altınekin İlçe MerkeziBulunmaktadır.
Yüzölçümü : 6.006,36 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İnşaat tarzı Keşfe konu 215 ada 12 nolu parsel1/100.000 ölçekli Çevre Düzeniİmar Planında Tarım Alanı ve Sulama Alanına isabet etmektedir. Parsel kadastro parseli durumundadır.
Kıymeti : 42.044,52 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İPOTEK
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12944 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR