AKŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Akşehir'de tarla vasıflı taşınmaz ve üzerinde bulunan müştemilatlar icradan satılıktır

AKŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01099510
Şehir : Konya / Akşehir
Semt-Mahalle : DOĞRUGÖZ MAH. / KURUÇAY
: 1302
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 13.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2604 Esas
Muhammen Bedeli
:
174,898 TL
Birinci Satış Günü
:
13.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
ŞEHİT HALİSDEMİR KÜLTÜR MERKEZİ Kileci Mah. 31039. Sok. No: 12 AKŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKŞEHİR İCRA DAİRESİ
2018/2604 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Akşehir İlçe, 107 Ada, 55 Parsel, DOĞRUGÖZ Mahalle/Köy, NİTELİĞİ TARLA OLAN TAŞINMAZ DOĞRUGÖZ MAH. 36286 SOK. NO:7 ADRESİNDEDİR. TAMAMI BORÇLUYA AİTTİR. TAŞINMAZ ÜZERİNDE YAPI İLE ÇEVRESİNDE 4 ADET AHIR VE EKMEK DAMI AMAÇLI KULLANILAN YAPILAR VARDIR. TAŞINMAZIN GÜNEY-BATI KÖŞESİNDE BULUNAN MESKEN OLARAK KULLANILAN SOBA İLE ISITILAN YAPI ZEMİN+1 KATLI OLUP 85 M2 TABAN 170 M2 İNŞAAT ALANLIDIR. BETONARME TEMELLİ, TUĞLA DUVAR TAŞIYICILI KAGİR YAPININ ÜZERİNDE KİREMİT ÖRTÜLÜ AHŞAP OTURTMA ÇATI VARDIR. YAPININ ZEMİN VE 1. KATINDA AYRI MESKENLER BULUNMAKTADIR. PENCERELER PVC ESASLI MALZEMEDEN YAPILMIŞTIR. TAŞINMAZIN ÜZERİNDEKİ 335 M2 TOPLAM ALANLI DİĞER YAPILAR BİRBİRİNE BİTİŞİK DURUMDA OLUP AHIR VE EKMEK DAMI OLARAK KULLANILMAKTADIR. YAPILARIN HER BİRİ BETON TEMELLİ, TUĞLA VEYA BRİKET DUVAR TAŞIYICILI YIĞMA YARI KAGİRDİR. İMAR PLANINA GÖRE 3 KAT KONUT ALANINDA KISMEN YOLDA KALMAKTADIR.
Yüzölçümü : 1.302,96 m2

Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 3 KAT KONUT ALANINDA KISMEN YOLDA KALMAKTADIR.
Kıymeti : 174.898,00 TL

KDV Oranı : % 18

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 13/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ŞEHİT HALİSDEMİR KÜLTÜR MERKEZİ Kileci Mah. 31039. Sok. No: 12 AKŞEHİR
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2604 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR