AKŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Akşehir'de 2730 m2 tarla mahkeme kararıyla satılacaktır

AKŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978921
Şehir : Konya / Akşehir
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / İSTASYON
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18 Satış
Muhammen Bedeli
:
955,500 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 09:20
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 09:20
Satış Yeri
:
AKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR ÖMER HALİSDEMİR KÜLTÜR MERKEZİ( KİLECİ MAH. 31039 SOK. NO:12 AKŞEHİR/KONYA)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/18 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Akşehir İlçe, 316 Ada, 1 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, Akşehir İlçesi, İstasyon Mahallesi, Söğüt arası mevkii 316 ada, 1 parsel nolu; Niteliği tarla olarak görünen taşınmazın yüzölçümü 2.730m²'dir.Belediyeden alınan bilgide taşınmaz Uygulama İmar Planında kısmen ayrık 5 kat konut, kısmen yol, kısmen de park alanında kalmaktadır. Taşınmaz güney yönden 17 metre ve kuzey yönünde 10metrelik yollara cephelidir. Batı cephesinde mevcutta 10 metrelik yol olup imar planına göre park olarak görünmektedir. Diğer cephe ise komşu parsel ile sınırlıdır. Konum olarak, Şehir Merkezine yürüme mesafesinde olup, Özel hastaneye 130 metre, Akşehir Mehmet Akif ERSOY İ.Ö.O.'na 320 metre, uzaklıktadır. Mahallinde yapılan incelemelerde, Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmadığı görülmüştür.
Adresi : Tapu kaydındaki gibidir .
Yüzölçümü : 2.730 m2
Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibidir.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 955.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 09:20 - 09:30 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 09:20 - 09:30 arası
Satış Yeri : AKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR ÖMER HALİSDEMİR KÜLTÜR MERKEZİ( KİLECİ MAH. 31039 SOK. NO:12 AKŞEHİR/KONYA)
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR