KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocasinan/Buğdaylı'da tarla icradan satılıktır (Çoklu satış)

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01008938
Şehir : Kayseri
: 14988
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 05.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12099 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,509,350 TL
Birinci Satış Günü
:
25.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2018/12099 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, BUĞDAYLI Mahallesi, Çayyerleri Mevkii, 6442 Ada, 19 Parsel Tarla vasfındaki taşınmaz Satılacaktır. Taşınmaz üzerinde 3 adet ev olarak kullanılan yapı, 2 adet ahır nitelikli yapı ve müstamilatı bulunmaktadır. Taşınmazın çevresi Ekilebilir tarla ve ahır nitelikli yapılarla çevrilidir. Bölge genel olarak düşük ve orta gelirli ve çiftçi sınıfındaki insanların tercih ettiği bir konuma sahiptir.Kayseri için gelişimi tamamlanmamış bir konum özelliği arz etmektedir.Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilecek bir konumda bulunmaktadır.Taşınmazın Kayseri Şehir merkezine uzaklığı 9.100 m, Mevsim Caddesine uzaklığı 550 m.dir.
Taşınmaz üzerinde 3 adet ev, ahır ve müstamilatlarından oluşan yığma esaslı inşa edilmiş yapılar vardır. Ev olarak kullanılan 25 kapı numaralı 1. yapının zemin kat ve 1. kattan oluşmaktadır.Yapının toplamında 320,00 m2 olduğu tespit edilmiştir.Taşınmazın bütün cepheleri açık, yapının zemin ve üst katı mesken olarak kullanılmaktadır. Yapının dış cephe duvarları sıva üzeri dış cephe boyası ile boyanmıştır. Zemin kat içerisinde 3 oda, mutfak, antre bulunmaktadır. Birinci kat daire girişine dışardan betonarma merdivenle çıkılmaktadır. Üst kat içerisinde 4 oda, mutfak, antre, banyo,Wc bulunmaktadır. Yapı iç oda duvarları sıvalı ve boyalı durumdadır. Pencereler PVC doğramadan, iç oda kapıları ise ahşap doğramadan imal edilmiştir. Satış konusu 2 katlı yığma yapı üzeri ahşap örtü kiremit çatı bulunmaktadır.yapı soba ile ısıtılmaktadır. Ayrıca bahçe içerisinde taş duvardan yapılmış 250 m2 alanlı taş duvardan yapılmış ahır olarak kullanılan yapı ve müstamilatları bulunmaktadır.
Ana taşınmaz üzerinde bulunan 2. yapının 23 kapı numaralı olduğu anlaşılmaktadır. Konut olarak kullanılan yapının 120 m2 alanlı tek kat üzerine yığma olarak inşa edilmiştir. Daire girişi çelik kapıdan imal edilmiştir. Taban zeminleri seramik ve laminant parke ile kaplanmıştır.Duvarları sıva üzeri Plastik boya ile kaplanmıştır. Pencereler PVC doğramadan ve iç oda kapıları ahşap doğramadan imal edilmiştir. Yapı 3 oda + antre+ mutfak+ wc+ banyo olarak projelendirilmiştir. Yapının üzerinde ahşap örtü kiremit çatı bulunmaktadır.
Ana taşınmaz üzerinde bulunan 3. yapının 21 kapı numaralı olduğu anlaşılmaktadır. Konut olarak kullanılan yapının zemin kat, normal kat, çatı katından oluşmaktadır. Yapı 390,00 m2 olduğu tespit edilmiştir. Satış konusu bu yapının bütün cepheleri açıktır. Yapının dış cephe duvarları sıvalı fakat boyasız durumda bulunmaktadır. Yapının üzerindeahşap örtü kiremit çatı bulunmaktadır. Ayrıca bahçe içerisinde taş duvardan yapılmış 140 m2 alanlı ahır olarak kullanılan yapı bulunmaktadır.
Adresi : Buğdaylı Mahallesi Uzunçam Caddesi No:21-23- 25Kocasinan / KAYSERİ
Yüzölçümü : 14.988,98 m2 Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Kocasinan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne göre uygulamalı imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.509.350,70 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, BUĞDAYLI Mahallesi 10304 Ada, 7 Parsel arsa vasfındaki taşınmaz satılacaktır. Taşınmaz üzerinde her hangi bir yapı ve müstamilat bulunmamaktadır. Söz konusu taşınmazın çevresi boş araziler. müstakil yapılarla çevrilidir. Bölge genel olarak düşük ve orta gelirlive çiftçi sınıfındaki insanların tercih ettiği bir konuma sahiptir. Kayseri için gelişimini henüz tamamlamamış bir konum özelliği arz etmektedir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden yararalanabilecek konumdadır. Kayseri Şehir Meydanına olan uzaklığı 9.600 m. Mevsim caddesine uzaklığı 550 m dir.
Yüzölçümü : 1.099,62 m2Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Kocasinan Belediye İmar müdürlüğüne göre 7 nolu parsel 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planında Taks=0,30, ve Kask=0,60 yoğunluklu 2 katlı villa alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 109.962,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/07/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 21/08/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
3 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, 1.ESKİŞEHİR Mahallesi, 2746 Ada, 7 Parsel,2 kat 4 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Satılacaktır. Ana taşınmaz bodrum kat+ zemin kat + 2 normal kattan oluşmakta olup satışa çıkan taşınmaz 2. katta 4 nolu bağımsız bölümdür. Bina içerisinde konut amaçlı olarak kullanılan 5 daire ve 1 adette dükkan nitelikli taşınmaz bulunmaktadır.Bu duruma göre daireler merdiven kovasının çıkış istikaminde sağda ve solda konuşlandırılmıştır. Binada 1 adet asansör bulunmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğramadan yapılmıştır. Bina girişi, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları karo mazaik ile kaplanmıştır. Kat sahanlık duvarları sıva üzeri plastik boya ile, binan dış cephesiakrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Binan giriş istikami bina yerleşimine göre batı cepheye bakmaktadır. Taşınmazın çevresi yüksek katlı apartmanlarla ve boş arazilerle çevrili olup son yıllarda ana arterler üzerinde yüksek katlı yapıların inşa edilmekte olduğu ve gelişimini yıllar öncesi tamamlamış bir konuma sahiptir. Bölge genel olarak orta gelirli memur ve işçi sınıfındaki insanların tercih ettiği konuma sahiptir. Taşınmaz alışveriş merkezi, camii, okul, sağlık kurumlarına yakın mesafededir. Şehir meydanına uzaklığı 3.300 m., erciyes bulvarına uzaklığı 600m.dir.
Satış konusu daire brüt 120,00 m2 net 96 m2 inşa edilmiştir. Satış konusu daire 4 oda + mutfak + antre+ banyo + Wc olarak projelendirilmiştir. Daireye giriş dekoratif çelik kapılı olup daire içi odaların zeminleri laminant parke kaplamalıdır. Mesken içinde antre, mutfak, banyo gibi ıslak mahal zeminleri seramik kaplamadır. Islak hacimlerdeki duvarlar fayans kaplanmıştır. Daire duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Daire oda tavanları alçı sıvaüzeri tavan boyası ile boyanmış oluptavanlarda stropiyer uygulamasıyapılmıştır. İç oda kapıları melamin kaplı klasik ahşap doğramadn imal edilmiştir. Pencerelen PVC doğramad imal edilmiştir. Mutfak içerisinde mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Daire doğalgaz kombi sistemi ile ısıtılmakta, güney-Batı cephelerini görmektedir. Dairede iki adet balkon bulunmakta olup oturma odasında bulunan balkon cam balkon uygulamas yapılmıştır. 4 Nolu Kömürlük taşınmaza aittir.
Adresi : Esenyurt Mahallesi Paşalı CaddesiLeman Apartmanı No:39/4 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 653,10 m2 Arsa Payı : 120/660
İmar Durumu : Melikgazi İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne göre 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planında 1.2 yoğunluklu konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/08/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12099 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR