KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Karamürsel'de tarla icradan satılacaktır

KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00956918
Şehir : Kocaeli / Karamürsel
: 6200
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞDAŞ KOCAELİ 04.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/799 ESAS
Muhammen Bedeli
:
159,240 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
KARAMÜRSEL İCRA MÜDÜRLÜĞÜ (KARAMÜRSEL HÜKÜMET KONAĞI 2. KAT SAVCILIK KARŞISI)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ
2011/799 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Karamürsel İlçesi, Çamçukur Köyü, 114 Ada, 18 Parsel sayılı taşınmazın 3/16 hissesi
İMAR DURUMU:
Taşınmazın yaklaşık 6.200 m2 si "DİĞER TARIM ALANI "sınırları içinde, geri kalan kısmı ise "TARIMSAL NİTELİĞİ KORUNACAK ALAN" sınırları içinde kalmaktadır.
MEVCUT DURUMU:
Taşınmaz tapu kayıtlarında Tarla vasfındadır. Taşınmazın killi-tınlıtoprak yapısında olup % 15 ile 20 arasında değişen eğimli arazidir. Taşınmaz üzerinin orman emvali ağaçlarla (kestane, ıhlamur) kaplı olduğu görülmüştür. Taşınmazın yeri, konumu,imar durumu ve civar için geçerli olan rayiç fiyatlar dikkate alınarak m² birim fiyatı 70,00 TL/m² olarak belirlenmiştir. Taşınmaz toplmada 12.132,58 m2 olup, BORÇLUNUN TAŞINMAZDAKİ 3/16 HİSSESİ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Borçlunun taşınmazdaki hisse değeri 159.240,11 TL dir.
Adresi : Çamçukur Köyü Karamürsel / KOCAELİ
Yüzölçümü : 12.132,58 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 159.240,11 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KARAMÜRSEL İCRA MÜDÜRLÜĞÜ (KARAMÜRSEL HÜKÜMET KONAĞI 2. KAT SAVCILIK KARŞISI)
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. .İİK 9.maddesi uyarınca, ayrıca piyasada sahte para olayının artması nedeniyle, TEMİNAT BEDELİ NAKİT OLARAK KABUL EDİLMEYECEKTİR. İhaleye katılmak isteyenlerin, teminat bedelini eksiksiz olarak TR110001500158007290497628 nolu icra banka hesabına (Alıcı : Karamürsel İcra Dairesi) yatırarak dekontunu ibraz etmeleri gerekir. Daire dışında yapılan ihalelerde, POS cihazının daire dışına çıkarılamaması nedeniyle teminatların POS cihazından geçirilme imkanı bulunmamaktadır. Teminat bedelinin, ihale anında müdürlüğümüz hesabında eksiksiz olarak bulunması hususundaki tüm sorumluluk ihale katılımcısına aittir. Teminatın iadesi gerektiği hallerde teminat yatıran kişiden IBAN numarasını gösterir imzalı dilekçe alınacaktır. Bu durumda, teminatlar İİK Yönetmeliği ve iş yoğunluğunun elverdiği ölçülerde 3 iş günü içinde iade edilecektir. İhaleye katılmak isteyenlerin kimlik fotokopisi (varsa vekaletnamenin okunaklı örneğini) yanlarında bulundurmaları gerekir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/799 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR