KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli İzmit'te 2.250 m² tarla icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047034
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : ŞAHİNLER MAH. / İZMİT
: 2250
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZGÜR KOCAELİ 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/691 Talimat
Muhammen Bedeli
:
45,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 11:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/691 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 0 Ada, 3204 Parsel, ŞAHİNLER Mahalle/Köy, Ayvazköy Mevkii, Kıymet Takdiri istenen taşınmaz Kocaeli ili, İzmit ilçesi, Şahinler Köyü, Ayvazköy Mevkii 3204 parsel numaralı tarla vasıflı taşınmazdır. Şahinler Köy sınırları içinde Köy merkezinin 2 km kuzeybatısında, Kandıra Karayolu ve Kandıra Cezaevine 10 km, İzmit Şehir Merkezine 28km mesafededir. Yakın çevresinde tarım alanları, orman arazisi, köy yerleşim alanları ve tarımsal yapılar bulunmaktadır. Parsel belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmemektedir.Taşınmaz İzmit Belediyesi İmar Ve Şehircilik Müdürlüğünün 25.12.2017 tarihli imar durumu yazısına göre 1/25000 ölçekli İmar Planında ?Diğer Tarım, Mutlak Tarım ve Sulama Koruma Havzası Alanı? olarak planlıdır. Kadastral yola cephesi yoktur. Parsel dikdörtgen şekline yakın kavisli şekildedir. Kadastral ve fiili yola cephesi mevcut değildir. Yerinde parsel sınırları belli değildir. Parsel üzerinde değerleme günü itibari ile Orman menşei ağaçlar ve çayırlık vardır.2.250,00 m2 X 20 TL/m2 = 45.000,-TL Taşınmazın bulunduğu yer, konumu, arsa büyüklüğü, çevre yapılaşması, çevresindeki satılık veya yakın zamanda satılmış emsaller göz önünde tutularak keşif tarihi olan 22.03.2018 tarihi itibari taşınmazın değerinin 45.000,-TL (Kırkbeşbintürklirası) olabileceği görüş ve kanaatine varılmıştır.
Adresi : Şahinler Köyü İzmit / KOCAELİ
Yüzölçümü : 2.250 m2
İmar Durumu : İmar planında diğer tarım, mutlak tarım ve sulama koruma havzası alınında kalmaktadır.
Kıymeti : 45.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir. İstanbul Anadolu 17.Asliye Hukuk Mahkemesi'nin 2016/274 Esas sayılı ihtiyati haciz şerhi vardır.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/691 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR