GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kocaeli/Gölcük'te bağ icradan satılıktır (hisse satışı)

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927380
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : KÖRFEZ MAH. / DEĞİRMENDERE
: 1534
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK POSTASI 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2921 ESAS
Muhammen Bedeli
:
115072 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.03.2019 15:00
Satış Yeri
:
Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Zemin Kat Z-12 GÖLCÜK/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2016/2921 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Kocaeli ili, Gölcük ilçesi, Körfez M., Karşı Mevkii, 1122 ada, 65 parsel, 1.534,30 m2 yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği bağ olan taşınmazdır. Taşınmazın Hali Hazır Durumu: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesinin imar planı sınırları içinde olup hali hazırda bir imar uygulaması görmemiştir Değirmendereden batı istikamette gidilerek, Halıdere kent merkezinde ilk ışıklardan sola yani güney istikamete çıkan Halıdere Eski Köy Yolu caddesi takip edildikten 3 km sonra, eski taş ocakları olarak tabir edilen yola sapılıp 2 km gidildikten sonra varılmaktadır. İmar Durumundan da anlaşılacağı üzere Diğer Tarım Alanında kalmakta olup, herhangi bir inşai faaliyette, imara açık alanlardan daha kısıtlı bir yapılaşmaya izin verileceği aşikârdır. Taşınmaz üzerinde ekonomik açıdan bir değer taşıyan herhangi bir yapı tespit edilmemiştir Yakınına kadar ulaşımı sağlayan yol olsa da, bu yol hali hazırda stabilize yoldur. Arazi yapısı olarak düz bir yüzey alanına sahiptir. Kot farkı olarak yukarıda olduğundan, körfez deniz manzarası, muazzam bir ölçüde izlenebilmektedir Konum ve imar planı olarak ele alındığında yol, su, elektrik, haberleşme gibi altyapı hizmetlerinden kısa vadede hızlı şekilde yararlanamayacağı düşünülmektedir. Serbest piyasa araştırması neticesinde birim değeri, keşif tarihi itibariyle 150,00 TL/m2 olarak belirlenmiştir. Borçlu ½ hisseye sahiptir.
Adresi: Körfez Mah., Halıdere Karşı Mevkii, Gölcük/Kocaeli
Yüzölçümü : 1.534,30 m2

Hisse Payı : 1/2

Kıymeti : 115.072,50 TL
İmar Durumu : Gölcük Belediyesi 1/25000 ölçekli nazım imar planında, Diğer Tarım Alanında kaldığı bildirilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

KDV Oranı : %18
1.Satış Günü:27/02/2019 günü 15:00-15:05 arası
2.Satış Günü:27/03/2019 günü 15:00-15:05 arası
Satış Yeri: Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Zemin Kat Z-12 GÖLCÜK/KOCAELİ


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililer bakımından İİK'nun 127. Maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamda yapılan ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2921 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR