KAMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırşehir/Kaman'da mandıra ve bağ kullanımlı taşınmaz icradan satılıktır

KAMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065149
Şehir : Kırşehir / Kaman
Semt-Mahalle : ÇAĞIRKAN KÖYÜ / KAMAN
: 8186
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/95 TLMT
Muhammen Bedeli
:
1,397,054 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
KAMAN ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAMAN
İCRA DAİRESİ
2018/95 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırşehir İli, Kaman İlçesi, Çağırkan Köyü, Uzun Arkaç Mevkii, 220 Ada, 32 Parsel, 8.186,66 m² yüzölçümlü, İki Katlı Betonarme Ofis ve Ev, Tek Katlı Betonarme Mandıra, Depo ve Bağ nitelikli taşınmaz.
Bilirkişi raporunda; Zemin oturumu 153,00 m2 iki katlı toplam 306,00 m2 alanında betonarme konut ve ofis olarak kullanılan bina ile taşınmaz üzerinde tek katlı betonerme çelik taşıyıcı sisteminde: 1202,00 m2 mandıra binası, yine betonerme ve çelik taşıyıcı sisteminde tek katlı zemin oturum alanı: 637,00 m2 yem deposu, binası ile taşınmazın etrafında ort. 2,00m yüksekliğinde 440,00 m uzunluğunda betonarme perde çevre ihata duvarının mevcut olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerindeki binaların yaklaşık 2 yıllık binalar olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Çağırkan köyü köy içerisinde yer almakta olup içme suyu elektrik ve ulaşım imar yolu mevcuttur.
Adresi : Çağırkan Köyü Uzun Arkaç Mevkii 220 ada 32 parsel Kaman Kırşehir
Yüzölçümü : 8.186,66 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Kaman Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce, Belediye sınırları dışında bulunduğu ve imar planı ile ilgili bilgi bulunmadığı bildirilmiştir. Kırşehir İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel iyileştirme Müdürlüğünce, İmar planı sınırı dışında kaldığı ve imar parseli olmadığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.397.054,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : KAMAN ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/95 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR