KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Merkez'de 6.900 m² tarla icradan satılıktır (çoklu Satış )

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01187074
Şehir : Kırklareli / Merkez
Semt-Mahalle : ASILBEYLİ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 6900
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 09.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3703
Muhammen Bedeli
:
75,693 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ

2019/3703 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 No'lu Taşınmazın Özellikleri: Taşınmazın adresi Kırklareli ili Merkez ilçesi Asilbeyli Köyü Keltepe Mevkidir. Taşınmaz tapu kayıtlarında Kırklareli Merkez İlçesi Asilbeyli köyü Keltepe Mevkii 1117 parsel numaralı bahçe vasıflı 6.900,00 m2 yüz ölçümlü tam hisseli taşınmazdır. Taşınmaz sulu tarım arazisidir. Taşınmaz yaklaşık %3-5 eğimli bir yapıya sahiptir. İl merkezi ile taşınmazın bulunduğu Asilbeyli köyü 8 km. olup, taşınmaz köy merkezine yaklaşık 1,3 km. mesafededir. Taşınmazın kadastral yola cephesi bulunmaktadır. Taşınmaz, toprak yapısı itibariyle Alüviyal Büyük Toprak Grubunda, tınlı kumlu bünyede toprak özelliklerini yansıtmaktadır. Toprak derinliği ve organik madde içeriği orta düzeydedir. Bu özellikleri nedeniyle verim potansiyeli orta, tarımsal üretimi engelleyici durum gözlenmemiştir. Bu nedenle taşınmazın 1. sınıf tarım arazisi olarak değerlendirilmesinin gerektiği sonucuna varılmıştır. Keşif esnasında taşınmazda mısır ekili olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz imar planı dışındadır.

Yüzölçümü: 6.900 m2

Kıymeti: 75.693,00 TL KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir İmar Durumu:Taşınmaz imar planı dışındadır.
1. Satış Günü: 09/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü: 05/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri: İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 No'lu Taşınmazın Özellikleri: Taşınmazın adresi Kırklareli ili Merkez ilçesi Asilbeyli Köyü Keltepe Mevkidir. Taşınmaz tapu kayıtlarında Kırklareliili Merkez ilçesi, Asilbeyli Köyü Keltepe Mevkii 1570 parsel numaralı tarla vasıflı 5.050,00 m2 yüzölçümlü tam hisseli taşınmazdır. Taşınmaz sulu tarım arazisi vasfındadır. Taşınmaz yaklaşık %3-5 eğimli bir yapıya sahiptir. İl merkezi ile taşınmazın bulunduğu Asilbeyli Köyü 8 km olup, taşınmaz köy merkezine yaklaşık 1,3 km. mesafededir. Taşınmazın kadastral yola cephesi bulunmaktadır. Taşınmaz toprak yapısı itibariyle Alüviyal büyük toprak grubunda, tınlı kumlu bünyede toprak özelliklerini yansıtmaktadır. Toprak derinliği ve organik madde içeriği orta düzeydedir. Bu özellikleri nedeniyle verim potansiyeli orta, tarımsal üretimi engelleyici durum gözlenmemiştir. Bu nedenle taşınmazın 1. sınıf tarım arazisi değerlendirilmesi sonucuna varılmıştır. Keşif esnasında taşınmazda mısır ekili olduğu tespit edilmiştir. Tarla imar planı dışındadır.

Yüzölçümü: 5.050,00 m2

Kıymeti: 55.398,50 TL KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir İmar Durumu:Taşınmaz imar planı dışındadır.
1. Satış Günü: 09/09/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü: 05/10/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri: İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 No'lu Taşınmazın Özellikleri : Taşınmazın adresi Kırklareli ili Merkez ilçesi Asilbeyli Köyü Köyiçi Mevkidir. Taşınmaz tapu kayıtlarında Kırklareli ili Merkez ilçe, Asilbeyli Köyü 1461 parselBahceli Kerpiç Ev ve Ahır nitelikli 230,00 m2 yüzölçümlü tam hisseli taşınmazdır. Taşınmaz üzerinde ev ve depo binalarının bulunduğu tespit edilmiştir. Ev binası tek katlı yığma bir yapıdır. Çatısı ahşap olup üzeri kiremit ile örtülüdür. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. 3 oda, mutfak ve banyo bölümlerinden ibarettir. Odaların zeminleri laminat parke ile döşelidir. Tavan ve duvarları badanalıdır. Kartonpiyer mevcuttur. Banyonun zemini seramik ile döşelidir. Duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Banyoda klozet ve lavabo mevcuttur. Giriş kapısı ve dış pencereler plastik doğramadır. Isınma şekli kat kaloriferidir. Elektrik ve suyu mevcuttur. Yaklaşık 30 yıllık olan evin alanı 100,00 m2'dir. Depo binası tek katlı basit bir yapıdır. Çatısı eternit ile kaplıdır. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Giriş kapısı demir doğramadır. İç zemini betondur. Deponun alanı 20,00m2'dir.

Yüzölçümü: 230,00 m2

Kıymeti: 87.515,00 TLKDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir İmar Durumu:Köy yerleşik alanı içindedir.
1. Satış Günü: 09/09/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü: 05/10/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri: İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ MERKEZ / KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İş bu satış ilanı İİK. 127 maddesi gereğince tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ hükmündedir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3703 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR