KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Merkez'de 11.600 m² tarla icradan satılıktır

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01097066
Şehir : Kırklareli / Merkez
Semt-Mahalle : ASILBEYLİ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 11600
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 07.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/442 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,543 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ

2019/442 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 No'lu Taşınmazın Özellikleri : Taşınmazın tapu kayıtlarındaki adresi Kırklareli İli Merkez İlçesi Asilbeyli Köyü 1050 parsel 11.600,00 m2 tarla vasfındadır. Taşınmaz tam hisselidir. Taşınmaz imar planı dışındadır. Bilirkişilerce yapılan değerlendirilme de tarla vasıflı taşınmazın sulu tarım arazisi olup, yaklaşık %2-3 eğimli bir yapıya sahip olduğu il merkezi ile taşınmazın bulunduğu Asilbeyli köyü 8. km. olup taşınmaz köy merkezine yaklaşık 1,5 km. mesafededir. Taşınmazın noktasal olarak kadastral yola cephesi bulunmaktadır. Taşınmaz, toprak yapısı itibari ile Alüviyal büyük toprak grubunda, killi kumlu bünyede toprak özelliklerini yansıtmaktadır. Toprak derinliği ve organik madde içeriği orta düzeydedir. Bu özellikleri nedeniyle verim potansiyeli orta, tarımsal üretimi engeleyici durum gözlenmemiştir.taşınmazın 1. sınıf tarım arazisidir.Keşif esnasında taşınmazda mısır ekili olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 11.600 m2Arsa Payı :Tam Kıymeti : 130.543,00 TL KDV Oranı : %18
İmar Durumu : Şehir imar planı dışındadır.Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:30 - 10:40 arası 2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 10:30 -10:40 arası
Satış Yeri : İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 No'lu Taşınmazın Özellikleri: Taşınmaz tapu kayıtlarındaki adresi Kırklareli İli Merkez İlçesi Asilbeyli Köyü Keltepe mevkii 1166 parsel 19.900,00 m2 tarla vasıflı taşınmazın kuru tarım arazisidir. Taşınmaz tam hisselidir. Taşınmaz yaklaşık %8/10 eğimli bir yapıya sahiptir. İl merkezi ile taşınmazın bulunduğu Asilbeyli köyü 8 km. olup, taşınmaz köy merkezine yaklaşık 2,5 km mesafededir. Taşınmaz kadastral yola cephesi bulunmamaktadır. Taşınmaz batısında bulunan kadastral yola 350 m. mesafededir. Taşınmaz toprak yapısı itibariyle Alüviyal büyük toprak grubunda, kumlu killi bünyede toprak özelliklerini yansıtmaktadır. Toprak derinliği ve organik madde içeriği orta düzeydedir. Bu özellikleri nedeniyle verim potansiyeli orta, tarımsal üretimi engelleyici durum gözlenmemiştir. Bu nedenle taşınmazın 3. sınıf arazisidir. keşif esnasında taşınmazda tarımsal bir faaliyetin olmadığı görülmüştür.
Yüzölçümü : 19.900 m2 Arsa Payı :TamKıymeti : 120.196,00 TLKDV Oranı : %18
İmar Durumu : Tapu kaydında olduğu gibidir.Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:50 - 11:00 arası2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 10:50 -11:00 arası
Satış Yeri : İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- İş bu satış ilanı İİK. 127 maddesi gereğince tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ hükmündedir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/442 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR