BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kestel Soğuksu'da 12.800 m² tarla mahkemeden satılıktır

BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01185799
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : SOĞUKSU MAH. / KESTEL
: 12800
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 07.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/42 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,152,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI(BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK KAT:7)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/42 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz;Bursa ili, Kestel İlçesi, SoğuksuMah, İnişaltı mevkii, 396 parsel numaralı 12.800,00 m2 alana sahip tarla vasıflı taşınmazın, fiili olarak da tarla olarak kullanıldığı, hafif meyilli olduğu, ortalama % 3-4 oranında kuzey-güney istikametinde meyilli konumda olduğu görülmüştür..Sulama için yetecek subulunmaktadır. Fidan ve benzeri dikili meyve ağacı ve tarımsal yapı benzeri müştemilatlar taşınmazda bulunmamaktadır. Toprak yapısı tınlı- killi, orta derin profilli, ikinci sınıf yarı yamaç arazi yapısında olup, su tutma kapasitesi iyidir.Taban suyu ve drenaj problemi bulunmayan arazide erozyon problemi de bulunmamaktadır.Arazide sulamayı sağlayacak derecede meyil bulunmaktadır. Taşınmazda bölgeye uygun her türlü yonca,fiğ, mısır gibi yem bitkileri, arpa, buğday, yulaf gibi hububat elma, armut, ceviz gibi meyve ve sebze yetiştiriciliği şeklinde tarım yapılabilir.Kuş uçuşu olarak, mahalle merkezine 2,5 km.,Kestel İlçe merkezine 20,1 km., Bursa-Ankara yoluna 4,5 km. mesafede olan taşınmaz köye yakın konumda olup, mahallenin doğusunda kalmaktadır. Her türlü makineli tarıma uygundur. Taşınmaz bu haliyletarlaolarak kullanılmaktadır. Elektrik , kanalizasyon, doğalgaz ve içme suyu gibi Belediye altyapı hizmetleri henüz taşınmazda bulunmamaktadır.Çevre arazilerde aynı şekilde muhtelif bahçeler bulunmaktadır.
Adresi : Soğuksu Mahallesi Kestel / BURSA
Yüzölçümü : 12.800,00 m2
Arsa Payı : Paylı mülkiyet
İmar Durumu : Bursa Yenişehir 1.Merhale projesi Boğazköy barajı ve YAS sulaması Arazi toplulaştırma projesi, proje sahasında yer olmaktadır.
Kıymeti : 1.152.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : DSİ 1.Bölge Müdürlüğünün yazılarıyla 3083 Sayılı kanuna bağlı Uygulama yönetmeliğinin 24 maddesinde yer alan "Şerh tarihinden sonra araziyi devralan veya üzerinde bir hak iddia eden kimse,eski malikin yükümlülüklerini aynen kabul etmiş sayılır"hükmünün alıcılar tarafından bilinmesi koşuluyla sakınca bulunmamaktadır.
1. Satış Günü : 21/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI(BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK KAT:7)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/42 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR