BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kestel/Lütfiye'de 1974 m2 tarla mahkemeden satılıktır

BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941125
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : LÜTFİYE MAH. / KESTEL
: 1974
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
98,731 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/16 SATIŞ
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz; Bursa ili Kestel ilçesi Lütfiye Mahallesi Ocakyanı Mevkii 104 ada 163 parsel,1.974,63 m2 miktarlı,tapuda Tarla vasfıyla kayıtlı taşınmaz Lütfiye Mahallesinin kuzey istikametinde kadastro yoluna cephesi olmayan,ancak köy merkezine yaklaşık 350-400 m mesafededir.Taşınmaz doğudan batıya doğru yükselen meyilli konumda olup,içerisinde tarıma elverişli ekili ve dikili herhangi bir ürün ve yapı bulunmamakta olup,ancak içerisinde kendiliğinden oluşmuş ekonomik değeri olmayan çalılık ve meşe ağaçları oluşmuştur.Arazinin bakım ve diğer kültürel işleri,arazinin işlenmesi düzenli yapılmadığından çok bakımsız konumdadır.Toprak yapısı kumlu-çakıllı-killi ve orta derin profili olup su tutma kapasitesi orta olup,arazide sulamayı sağlayacak derecede su bulunmaktadır.Taşınmazda her türlü hububat,yem bitkileri ahududu ve böğürtlen tarımı yapılabilen taşınmazdır.
Adresi : Lütfiye Mahallesi Kestel / BURSA
Yüzölçümü : 1.974,63 m2
Arsa Payı : Paylı mülkiyet
İmar Durumu : Bursa 2020 yılı 1/100000 ölçekli çevre düzeni planında "Tarım alanları'nda kalmakta olup,herhangi bir kadastro yoluna cephesi bulunmamaktadır.
Kıymeti : 98.731,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 10/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR