BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kestel/Lütfiye'de 1.681 m² tarla mahkemeden satılıktır

BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155622
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : LÜTFİYE MAH. / KESTEL
: 1681
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE BURSA 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/44 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
50,447 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 15:00
Satış Yeri
:
Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü OdasıBölge adliye MahkemesiC BLok 7. Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/44 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili Kestel ilçesi Lütfiye Mahallesi 104 Ada 111 Parsel sayılı taşınmaz1.681,59 m2?dir. Tapu kayıtlarında vasfı Tarla'dır.6 sınıf tarım arazisi niteliğindedir. Taşınmaz yer yer değişmekle birlikte, %25-35 arasında Batı-Doğu istikametinde meyilli olup, oldukça meyilli arazilerdendir.Meyil nedeni ile Erozyon problemi mevcut olup toprak işleme kısıtlı imkanlarda yapılabilir.Kadastro yolu yoktur.Toprak orta verimlidir. Taşınmaz üzerinde ekonomik değeri olmayan çalı, meşe vb orman envali ürünler bulunmaktadır. Taşınmazın tarımsal üretime kazandırılması için üzerindeki çalı ve meşelerin temizlenmesi gerekmektedir.Taşınmaz, bölgede yetiştiriciliği yapılan Ahududu, Ceviz ve Elma başta olmak üzere olmak üzere her türlü meyve ve Sebze bitkileri yetiştiriciliğine uygundur. İklim olaylarından etkilenmezse her yıl düzenli ve ekonomik ürün alınabilir.Taşınmaz üzerinde değer arttırıcı her hangi bir inşaat yapı malzemesi bulunmamaktadır. hazırda Elektirik, İçmesuyu, Kanalizasyon, Ulaştırma vb. hizmetlerden faydalanmamaktadır.
Adresi : Lütfiye Mahallesi 104 ada 111 Parsel -KESTEL
Yüzölçümü : 1.681,59 m2
Arsa Payı : Paylı Mülkiyet
İmar Durumu : 1/100000 Ölçekli Çevre Düzeni Planında Tarım alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 50.447,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 30/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü OdasıBölge adliye MahkemesiC BLok 7. Kat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/44 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR