BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kestel/Erdoğan'da 4000 m2 tarla icradan satılıktır

BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961420
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : ERDOĞAN MAH. / KESTEL
: 4000
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11818 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.04.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 09:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BURSA 2. İCRA DAİRESİ
2018/11818 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın tapu kaydı, teknik bilirkişi raporu doğrultusunda cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN a) Tapu Kaydı: Bursa İli, Kestel İlçesi, Erdoğan Mahallesi Asmalı Mevkii 134 Parsel ve 4.000 m2. miktarlı TAM hisseli “tarla”vasıflı taşınmaz mal.
b) İmar Durumu: Kestel Belediye Başkanlığı yazısında “Erdoğan Mahallesi Asmalı Mevkii 134 Parsel,1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı kapsamında, tarım alanında kalmaktadır,” denilmektedir.
c) Mahalli Durumu: Söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Kestel İlçesi, Erdoğan Mahallesi Asmalı Mevkii 134 Parsel sayılı ve 4000 m2. miktarlı “tarla” vasıflı parseldir. Mahallinde yapılan incelemelerine göre, taşınmazın üzerinde 10-15 yaşlarında 5 adet çeşitli cinste ağaçlar bulunmaktadır.Ağaçların ve toprağın bakım işlemlerinin yapılmamış olduğu tespit edilmiştir.
Taşınmaz, topoğrafik yapısı itibarı Kuzeyden Güney İstikametine doğru yaklaşık olarak % 10-12 oranında azalan eğimli arazi konumunda olup, toprak cinsi ise killi-tınlı-kumlu yapıdadır. Taşınmazın kadastro yolu bulunmamaktadır. Kadastro yoluna güney yönde 42 m. uzaklıkta, Bursa İnegöl otoyoluna Güney yönde kuş uçuşu 550 m. uzaklıktadır. Taşınmaz Erdoğan Mahallesi köy merkezine 2000 m. uzaklıktadır.
d) TaşınmazınKıymeti:180.000,00TL. (Yalnız; Yüz Seksen Bin Türk Liradır.)
KDV Oranı : %18Kaydındaki Şerhler : Haciz ve rehin şerhi vardır.
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 09:45 - 09:50 arası -
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden,artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İhale yapıldıktan sonraki 7 gün içinde ihalenin feshine ilişkin dava açılması durumunda 7 günlük dava açma süresi içinde dava açıldığına ilişkin Müdürlüğümüz dosyasına yazılı olarak bilgi verilmemesi halinde 7 günlük dava açma süre sonunda ihalenin kesinleşmiş kabul edileceği ihale katılımcıları, haciz ve ipotek ilgilileri ile tapu ve dosya ilgililerine satış şartnamesi ve satış ilanı ile ihtar ve tefhimine,

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi, ilanı ve tapu kaydını görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11818 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR