KELES SULH HUKUK MAHKEMESİ

Keles/Epçeler'de 1425 m2 tarla mahkemeden satılıktır

KELES SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942935
Şehir : Bursa / Keles
Semt-Mahalle : EPÇELER MAH. / KELES
: 1425
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
54,724 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
KELES ADLİYESİ 1.KAT SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KELES (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/1 SATIŞ
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Keles İlçe, 160 Ada, 34 Parsel, EPÇELER Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Köy Yerleşik Alanı içinde buluna taşınmaz plan notlarının son iki maddesinde yapılacak ifraz işleminde minimum parsel büyüklüğü 300m2 ve ifrazla oluşan her parselin minimum cephesi ise 10 m den küçük olmayacağı şartı bulunmaktadır. ayrıca ifraz şartlarından biride ifraz edilcek parsel en fazla 5 kısma ifraz edilbilmektedir. Yer yer taşlı orta derin yapıda killu kumlu su tutma kapasitesi orta ve organik maddece orta düzeyde toprak yapısına sahiptir, %2-3 civarında meyil vardır. Taşınmazın etrafı çalılıkla çevrelenmiştir. Toprak işlemesi yapılmış olup buğday hasadı yapılmış olduğu görülmüştür. üzerinde herhangi bir meyve ağacı bulunmamaktadır. ancak 1 adet iptidai usullerle yapılmış kara fırın mevcuttur. fırın takriben 30-40 yıllık olup ekonomik değeri bulunmamaktadır. Tarla Epçeler Köyü içerisinde bulunmaktadır.
Adresi : Bursa İl, Keles İlçe, 160 Ada, 34 Parsel, EPÇELER Mah
Yüzölçümü : 1.425,13 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 54.724,99 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : KELES ADLİYESİ 1.KAT SATIŞ ODASI
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR