KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Melikgazi'de 5.642 m² bağ icradan satılıktır

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039339
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ERENKÖY MAH. / BATTALGAZİ
: 5642
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ ANADOLU HABER 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/16 Talimat
Muhammen Bedeli
:
1,805,568 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2019/16 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kayseri ili, Melikgazi İlçesi, Erenköy Mah, Gürle Mevkii, 10504 ada, 7 parselde kayıtlı bağ vasfındaki taşınmazdır. Satış konusu taşınmazın çevresi iki katlı safiye evleri ve boş arazilerle çevrili olmakla beraber son yıllar içerisinde özellikle ana arterler üzerinde müstakil yapıların ve yazlık iki katlı dubleks evlerin inşaatı hızlanmıştır. Bölge genel olarak alt ve orta gelirli memur ve işçi sınıfındaki insanların tercih ettiği bir konuma sahiptir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Ardıçtepe Caddesi Üzeri Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 5.642,40 m2
İmar Durumu :1/1000 ölçekli Uygulama imar planı sınırları içerisinde 2 katlı bağ ve safiye alanında ve kısmen de yol alanı olarak ayrılmış imar parseli olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 1.805.568,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kayseri İl, Talas İlçe, 877 Ada, 1 Parsel, TALAS Mahalle/Köy, Kayseri ili, Talas İlçesi, Talas Mah, 877 ada, 1 parselde kayıtlı iki katlı betonarme bina ve arsası vasfındaki taşınmazdır. Satış konusu taşınmazın çevresi boş arazilerle ve sayfiye evleri ile çevrili bir konumda bulunmaktadır. Çevresi boş araziler ile tek ve iki katlı müstakil yapılarla çevrili olmakla beraber son 5-10 yılık süre içerisinde iki katlı yazlık niteliğinde lüks yapıların yoğunlaşmaya başladığı görülmüştür. Bölge genel olarak yüksek gelirli insanların tercih ettiği bir konuma sahiptir. Taşınmaz üzerinde 2 katlı dubleks tarzında bir yapı bulunmaktadır. Yapı betonarme olarak inşa edilmiş olup tüm cepheleri açık, dubleks niteliğinde olup zemin kat ve 1. kattan oluşmaktadır. Yapının toplam inşaat alanı 322,00 m² lik bir alan oluşturmaktadır. Daire giriş kapısı dekoratif çelik kapıdır.Taşınmaz içeresinde oda zeminleri laminant parke kaplamalıdır. Oda duvarları alçı sıva bırakılmıştır. Islak hacimlerdeki duvarlar fayans kaplanmıştır. Daire oda tavanları saten alçı sıvası yapılmış durumda olup tavanlarda stropiyer uygulaması yapılmıştır. Dairede kullanılan tüm pencereler PVC doğramadan imal edilmiştir. Oda kapılarında pres baskı panel kapı türü kullanılmıştır. Taşınmazın mutfak kısmında ayraç duvarı olarak cam tuğla kullanılmıştır. Taşınmazın mimari projesi incelendiğinde yapının projesinden farklı olarak inşa edilmiş olduğu anlaşılmıştır. Yapı dış cephe olarak sıva üzeri dış cephe boyası ile kapatılmış, taşınmazın çatısı ahşap konstrüksiyon üzeriShingle çatı kaplama malzemesi ile kaplanmıştır. Taşınmazın yeni bir yapı olup, bahçe düzenlemesi ve peyzajı yapılmıştır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Harman Mah. Gözlem Sok. No:13 Talas / KAYSERİ
Yüzölçümü : 100,73 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı sınırları içerisinde 2 katlı bağ ve sayfiye evleri alanı olarak ayrılmış imar parseli olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 979.395,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/16 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR