KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kayseri Melikgazi'de 5.574 m² bağ ve iki katlı ev mahkemeden satılıktır

KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01058210
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ERENKÖY MAH. / BATTALGAZİ
: 5574
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 30.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/35 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,003,588 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
KAYSERİ ADLİYESİ, KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAH.DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

K A Y S E R İ 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/35 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Erenköy Mahallesi, Gürle Mevkii,10554 Ada, 13 Parsel kayıtlı sayılı, tapuda Evli Bağ olarak kayıtlı, 5.574,48 m2 alanlı taşınmaz.
İmar Durumu : Satışa konu taşınmazın, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 2 katlı bağ ve sayfiye alanı, yol ve parkta kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 1.003.588,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
Özellikleri : Dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre "Satış konusu taşınmaz, Erenköy Mahallesi 1510.Sokak üzerinde ulaşılabilen bir konumda bulunmaktadır, satışa konu taşınmaz Evli Bağ niteliğindeki taşınmazdır. Satışa konu taşınmaz üzerinde bir çok muhtesat ile çeşitli cins ve yaşlarda ağaçların bulunmakta olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmaz üzerindeki yapıların incelenmesinde; a)1.Ev : Taşınmaz üzerindeki bu yapı zemin +1 normal kat olmak üzere 2 katlıdır. Yapının brüt alanı yaklaşık 112,40 m2 dir. Yapı yığma kargir tarzda inşa edilmiştir. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalı, ic zeminleri karo kaplı, kapı ve pencereleri ahşap doğrama, iç oda duvarları sıvalı ve boyalı olup bu yapı soba ile ısıtılmaktadır. b) Garaj : Taşınmaz üzerindeki bu yapı tek katlı olup yaklaşık alanı 25,05 m2 dir. Yapının giriş kapısı demir doğrama, duvarları sıvalı ve boyalı, çatısı bulunmayıp üzeri beton damdır. c) 2.Ev : Taşınmaz üzerindeki bu yapı tek katlı olup yaklaşık brüt alanı 63,35 m2 dir. Yapı yığma kargir tarzda inşa edilmiştir. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalı, iç zeminleri karo kaplı, kapı ve pencereleri ahşap doğrama, iç oda duvarları sıvalı ve boyalı olup bu yapı soba ile ısıtılmaktadır. Ayrıca bu yapının kuzey tarafında demir profil üzeri oluklu sac olan sundurma bulunmaktadır.d) Depo : Taşınmaz üzerindeki bu yapı tek katlı olup yaklaşık brüt alanı 63,35 m2 dir. Yapı yığma kargir tarzda inşa edilmiştir. Duvarları sıvalı ve boyalı, kapı ve pencereleri demir doğrama olup yapının çatısı bulunmayıp üzeri beton damdır. e) Diğer Müştemilatları : Yine taşınmaz üzerinde çeşitli yapı tarzlarında kümes ve ardiye olarak kullanılan yapılar tespit edilmiştir. f) Bahçe Duvarı: Taşınmazın etrafını çevrelen bir kısmı briketten bir kısmı da ise taş ile örülü duvar yapısının bulunmakta olduğu"denilmektedir.
1. Satış Günü : 27/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KAYSERİ ADLİYESİ, KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAH.DURUŞMA SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/35 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR