KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Hacılar'da 5811 m² bağ icradan satılıktır (1/4 hissesi)

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152883
Şehir : Kayseri / Hacılar
Semt-Mahalle : BEĞENDİK MAH. / HACILAR
: 5812
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ GÜNDEM 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/335 Esas
Muhammen Bedeli
:
188,482 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 11:30
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/335 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İli, Hacılar İlçesi, Beğendik Mah. 4143 ada, 44 parselde kayıtlı, 5.811,91 m² yüzölçümlü, Bağ vasfındaki taşınmazın 1/4 hissesi satılıktır. Taşınmaz 2 katlı bağ ve sayfiye evleri alanında kalmaktadır. Yakın çevresinde 1 ve 2 katlı, müstakil, bahçeli, bağ ve sayfiye evleri mevcuttur. Taşınmaz; konumu ve şehir merkezine olan yakınlığı nedeniyle Kayseri' de oturan, orta ve üst gelire sahip ailelerin, yaz aylarında ikamet etmek üzere, bağ ve sayfiye yeri olarak tercih edilen bir bölgede kalmaktadır. Taşınmaz üzerinde 2 katlı, çatısız, kargir bir yapı, yapıdan bağımsız, müştemilat olarak depo-kiler ve yapı önünde su kuyusu mevcuttur. Taşınmaz üzerindeki 2 katlı kargir yapı, her iki katı yaklaşık 46,00 m² olmak üzere toplam: 92,00 m² alana sahiptir. Dış giriş kapısı çelik, pencereleri PVC (Zemin kat pencereleri demir korkuluklu), iç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Yaklaşık 25-30 yıllık bir yapıdır. Yapıdan bağımsız olarak, yapının güney tarafında, müştemilat olarak, tek katlı ve çatısız, yaklaşık 12,00 m² alanlı depo-kiler mevcuttur. Depo-kiler; demir kapılı, iç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Taşınmaz üzerindeki ana yapının güney cephesi giriş kısmı önünde; binanın giriş kotuna kadar yükseltilmiş, kenarları demir korkuluklu, yaklaşık 48,00 m² alanlı, üzeri çelik kutu profillerle gölgelik oluşturulmuş platform ve bu platform içerisinde kalmış bir adet dolma su kuyusu mevcuttur. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanacak konumda bulunmaktadır.
Adresi : Beğendik Mahallesi Ertuğrul Sokak Hacılar / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, 2 katlı bağ-sayfiye evleri alanı, yol ve park alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 188.482,30 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası 2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/335 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR