YATAĞAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kavaklıdere'de 7.178 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

YATAĞAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997110
Şehir : Muğla / Kavaklıdere
Semt-Mahalle : ÇAYBOYU MAH. / KAVAKLIDERE
: 7178
Yayınlandığı Gazeteler

DEMEÇ 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
45,497 TL
Birinci Satış Günü
:
08.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
Yatağan Adliye Binası önünde-Yatağan Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YATAĞAN
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İli, Kavaklıdere ilçesi Çayboyu mah. Karapınar mevkii 388 parsel sayılı Tarla vasıflı taşınmaz. Taşınmaz yerleşik alan dışında olup meskun alana uzaktır.Yola cephesi yoktur.Ulaşım sorunu bulunmaktadır.Alt yapı hizmetlerinden yararlanmaz. Taşınmaz makineli tarıma elverişli olup dereden motopomp ile sulama imkanı vardır.Taşınmaz içerisinde değişik yaş ve cinslerde çoğunluğu nar olmak üzere 111 adet ağaç mevcuttur.
Adresi : Çayboyu Mahallesi Kavaklıdere / MUĞLA
Yüzölçümü : 7.178 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İmar parseli değildir. Kadastral parseldir.
Kıymeti : 45.497,15 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur
1. Satış Günü : 08/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 05/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Yatağan Adliye Binası önünde-Yatağan Muğla -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İli, Kavaklıdere ilçesi Çayboyu mah. Karapınar mevkii 118 parsel sayılı tarla vasıflı taşınmaz. Taşınmaz köy yerleşik alanı dışında, meskun alana uzak, yola cephesi olmayan ulaşım sorunu bulunan taşınmazdır. Makineli tarıma elverişlidir. Dereden motopomp ile sulanabilir. Taşınmaz içerisinde değişik yaş ve cinslerde çoğunluğu nar olmak üzere 57 adet ağaç bulunmaktadır.
Adresi : Çayboyu Mahallesi Kavaklıdere / MUĞLA
Yüzölçümü : 8.522 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Kadastral parseldir.
Kıymeti : 62.760,77 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yok
1. Satış Günü : 08/07/2019 günü 10:15 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 05/08/2019 günü 10:15 - 10:25 arası
Satış Yeri : Yatağan Adliye Binası önünde-Yatağan Muğla -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 damga vergisi, % 18 KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR