TOSYA SULH HUKUK MAHKEMESİ  SATIŞ MEMURLUĞU

Kastamonu/Tosya'da 7.736 m² arazi mahkemeden satılıktır

TOSYA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154273
Şehir : Kastamonu / Tosya
Semt-Mahalle : DİLKÜŞA MAH. / TOSYA
: 7736
Yayınlandığı Gazeteler

TOSYA HABER 37 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/2 Satış
Muhammen Bedeli
:
123,776 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 09:30
Satış Yeri
:
Belediye Meclis Salonu - Kargı Mah. Cumhuriyet Mey. No:18 TOSYA / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOSYA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2020/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kastamonu İli Tosya İlçesi 320 Ada, 15 Parsel, DİLKÜŞAH Mahalle/Köy, PELİTLİ BAYIR Mevkii, Dava konusu yer Dilküşah mahallesinde bağ vasfında 7736,00 m² tarımsal arazi olup, arazinin meyili %20-25 civarında toprak yapısı kumlu-tınlı yapıdadır, hali hazırda uzun süredir tarımsal faaliyet yapılmadığı tespit edilmiştir, arazi üzerinde dikili tarım ürünlerinin ekonomik ömürlerini tamamladığı tespit edilmiştir, arazi üzerinde teraslama yapılmak koşulu lle sebze, meyve ve yem bitkileri yetiştiriciliği yapılabilir toprak yapısı bakımından 2.sınıf tarım arazisi vasfındadır.
Adresi :
Yüzölçümü : 7.736,00 m²
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 123.776,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Belediye Meclis Salonu - Kargı Mah. Cumhuriyet Mey. No:18 TOSYA / KASTAMONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. iki ihale arasından doğan fark resen tahsil edilmeyecek, talebe bağlı olarak ilgilisi tarafından ilgili icra dairesi aracılığı ile tahsil edilecektir .
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR