DEVREKANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu/Seydiler'de 3.339 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

DEVREKANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052215
Şehir : Kastamonu / Seydiler
Semt-Mahalle : EMRELER KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 3339
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU AÇIKSÖZ 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
DOSYA NO : 2016/44 ESAS
Muhammen Bedeli
:
25,047 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
ERMİŞ TİCARET YEDİEMİN OTOPARKI DEVREKANİ/KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DEVREKANİ İCRA DAİRESİ
DOSYA NO : 2016/44 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZINTapu Kaydı : KASTAMONU İLİ, SEYDİLER İLÇESİ, EMRELER KÖYÜ, KARŞIGEÇE MEVKİİ, 141 ADA NO'LU, 1 PARSEL NO'LU, 3.339,68 M2 YÜZ ÖLÇÜMLÜ TARLA NİTELİKLİ TAŞINMAZ.
Hali hazır durumu ile önemli özellikleri : Taşınmaz düz bir eğime ve düzgün bir topoğrafyaya sahiptir. Yüzeyinde taşlılık ve anakaya gibi tarımı kısıtlayıcı unsurlar bulunmamaktadır. İçerisinde ekonomik verimliliği olmayan birkaç adet meyve ve kavak ağacı bulunmaktadır. Taşınmazın güneyinde dere, batısında yol, doğusu ve kuzeyinde ise tarla vasıflı şahıs parselleri bulunmaktadır. Erozyon ve taşkın problemi olmayan köye ve ulaşım yollarına yakın verimliliği iyi sulanabilir tarım arazisi vasfına sahiptir. Yörede genel olarak buğday, arpa, fiğ, yulaf, mısır gibi ürünlerin yetiştiriciliği yapılmaktadır. İmar durumu olarak belediye mücavir alanı ve imar planları dışında olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 25.047,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ERMİŞ TİCARET YEDİEMİN OTOPARKI DEVREKANİ/KASTAMONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZINTapu Kaydı : KASTAMONU İLİ, SEYDİLER İLÇESİ, EMRELER KÖYÜ, TÜRBE MEVKİİ, 108 ADA NO'LU, 5 PARSEL NO'LU, 8.591,78 M2 YÜZ ÖLÇÜMLÜ TARLA NİTELİKLİ TAŞINMAZ.
Hali hazır durumu ile önemli özellikleri : Taşınmaz %5 bir eğime ve düzgün bir topoğrafyaya sahiptir. Mevcut durumda sürülerek işlenmiştir. Killi tınlı bir bünyeye sahiptir. Taşınmazın kuzeyinde yol, doğusu ve batısında tarla vasıflı şahıs parselleri, güneyinde ise kuru dere yer almaktadır. Taşlılık, anakaya, erozyon ve taşkın problemi olmayan köye ve ulaşım yollarına yakın sulanabilir tarım arazisi niteliğine sahip yerlerdendir. Yörede genel olarak buğday, arpa, fiğ, yulaf, mısır gibi ürünlerin yetiştiriciliği yapılmaktadır. İmar durumu olarak belediye mücavir alanı ve imar planları dışında olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 53.698,63 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:15 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:15 - 10:25 arası
Satış Yeri : ERMİŞ TİCARET YEDİEMİN OTOPARKI DEVREKANİ/KASTAMONU
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZINTapu Kaydı : KASTAMONU İLİ, SEYDİLER İLÇESİ, EMRELER KÖYÜ, BOĞUCAK MEVKİİ, 104 ADA NO'LU, 1 PARSEL NO'LU, 22.506,38 M2 YÜZ ÖLÇÜMLÜ TARLA NİTELİKLİ TAŞINMAZIN 79/242 HİSSESİ SATIŞA SUNULMUŞTUR.
Hali hazır durumu ile önemli özellikleri : Taşınmaz düz bir zemine ve düzgün bir topoğrafyaya sahiptir. Taşınmazın kuzeyinde ve batısında kuru dere, güneyinde yol doğusunda ise mera parseli yer almaktadır. Mevcut durumda sürülerek işlenmiştir. Toprak killi tınlı ve derindir. Taşlılık, anakaya, erozyon ve taşkın problemi olmayan köye ve ulaşım yollarına yakın sulanabilir tarım arazisi niteliğine sahip yerlerdendir. Yörede genel olarak buğday, arpa, fiğ, yulaf, mısır gibi ürünlerin yetiştiriciliği yapılmaktadır. İmar durumu olarak belediye mücavir alanı ve imar planları dışında olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 45.919,53 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 19/12/2006 tarih ve 853 yevmiye numarası ile M:67767 M2 lik kısmında botaş genel müdürlüğü lehine daimi boru hatları ile petrol taşıma A.Ş. (BOTAŞ) irtifak hakkı vardır.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : ERMİŞ TİCARET YEDİEMİN OTOPARKI DEVREKANİ/KASTAMONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları, İİK. 127. maddesi uyarınca tapuda kayıtlı olmayan ve tebligat yapılamayan ilgililere bu ilanın İLANEN TEBLİGAT yerine geçeceği ilân olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR