ARAÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu/Araç'ta tarla, kargir ev, ahır ve yem deposu icradan satılıktır

ARAÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130664
Şehir : Kastamonu / Araç
Semt-Mahalle : TATLICA KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 7787
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/63 Esas
Muhammen Bedeli
:
478,133 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
ARAÇ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ARAÇ
İCRA DAİRESİ
2019/63 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Kastamonu İl, Araç İlçe, 104 Ada, 1 Parsel, TATLICA Mahalle/Köy, TATLICA Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında tarla vasfındadır. Taşınmazın üzerinde tapu kayıtlarında görünmeyen tescilsiz bir adet tek katlı kagir ev bir adet kagir ahır ve müştemilatı ile bir adet kagir yem deposu bulunmaktadır. Taşınmaz batı cephesinden ve doğu cephesinden yol cephelidir. Araç-Safranbolu karayoluna 950 mt , Araç ilçe merkezine 4. km'dir. Yol su elektirk gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parsel üzerinde bulunan bir katlı kagir bina 76.63 m² oturum alanına sahiptir. Bina çatışısı ahşap olup çatı örtüsü kiremittir. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Dış kapısı, dış cephede bulunan pencereler ve iç kapıları ahşap boyasızdır. Binanın ısıtma sistemi sobalıdır. Elektrik ve su bağlantısı mevcuttur. Bir salon, bir mutfak, iki yatak odası, bir adet wc ile banyodan müteşekkildir. Tüm tavanlar ahşap, banyo ve wc hariç tabanlar laminant parke duvarlar sıvı üzerine plastik boyalıdır. Tek katlı evin değeri 45.058,44 TL.dir. Parsel üzerinde bulunan bir katlı kagir ahır: Taşınmaz üzerinde bulunan ahır iki tarafında kagir olarak yapılmış olup orta kısmı çelik konstrüksiyondur.Müştemilatı olarak önünde yine kagir olarak buzağılık ve sağımhane bulunmaktadır. Kagir kısmın çatısı ahşap, çatı örtüsü bitümlü levha çelik kısmın çatısı ise galvanizli trapez saçtır. Ahırın tabanı betondur. Müştemilatı ile birlikte toplam alanı 844.10 m2. dir. Ahır ve müştemilatın değeri değeri 298.811,40 TL'dir. Parsel üzerinde bulunan bir katlı kagir yem deposu 321.85 m² oturum alanına sahip olup yüksekliği 5.00 mt.dir. Tabanı beton arka duvarları taş duvar, yan ve ön duvarları blok tuğla, çatısı ahşap, çatı örtüsü renkli bitümlü levhadır. İç ve dış duvarları sıvasız olup kapısı yoktur. Yem deposunun değeri 79.754,43 TL'dir. Dava konusu 104 ada 1 nolu parsel ikinci sınıf kuru tarım arazisi vasfında olup üzerinde ekonomik değeri olmayan yer yer maki türü çalılarla kaplıdır. Parsel ana yola yakın olup ulaşım problemi yoktur. Arazinin değeri 54.509,00 TL'dir. Söz konusu taşınmaz ve üzerindeki yapıların toplam değeri 478.133,27 TL 'dir.
Adresi : Tatlıcı Köyü Araç/KASTAMONU
Yüzölçümü : 7.787,00 m²
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 478.133,27 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ARAÇ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/63 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR