İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kastamonu/Abana'da 2994 m² tarla mahkemeden satılıktır

İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116056
Şehir : Kastamonu / Abana
Semt-Mahalle : BAĞLIK MAH. / ABANA
: 2994
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU DOĞRUSÖZ 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/26 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
121,543 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 13:40
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 13:40
Satış Yeri
:
İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEBOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/26 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İli, Abana İlçesi, Bağlık Mahallesi, 226 Ada, 12 Parsel sayılı tapuda tarla olarak kayıtlı 2994 m² (güncelleme çalışması sırasında 2993,96 m2 olarak güncellenen) taşınmaz.Taşınmaz su tutma kapasitesi yüksek killi-tınlı az taşlı toprak yapısındaki taşınmaz, zirai açıdan bitki gelişimi için uygun toprak derinliğine ve fiziksel özelliklere sahip olup, yaklaşık % 5-10 arasında değişen eğime ve 164 metre rakıma sahiptir. İlçe Hükümet Konağı binasına 1.9 km çoğunluğu asfalt olmak üzere kısmen parke ve stabilize yol ile ulaşılabilir konumda Bağlık Mahallesinin yoğun yerleşim alanında yer alan satışa esas taşınmazın üzerinde uzun yıllardır toprak işlemek suretiyle tarımsal faaliyette bulunulmadığından bakımsız münferit meyve ağaçlarının kapladığı alanın dışında kalan kısmı tamamen tek ve çok yıllık çalılıklar ile kaplıdır.Taşınmaz Bağlık Mahallesinde kain olup, imar planı sınırları içerisindedir. Taşınmazın 2450 m2 lik alanı yapılaşma şartları ayrık nizam ve iki kat konut alanıdır. İmar Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca uygulama yapılıp imar parselleri oluşturulduğunda yapı yapılabilecektir.
Adresi : Kastamonu İli, Abana İlçesi, Bağlık Mahallesi, 226 Ada, 12 Parsel
Yüzölçümü : 2994 m² (güncelleme çalışmalarında 2.993,96 m2 olarak kesinleşen)
İmar Durumu : 2450 m² lik alanı yapılaşma şartları ayrık nizam ve iki kat konut alanıdır
Kıymeti : 121.543,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 13:40 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 13:40 - 13:50 arası
Satış Yeri : İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/26 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR