KARATAŞ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Karataş/Tuzkuyusu Mahallesi'nde tarım arazisi mahkemeden satılıktır

KARATAŞ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941558
Şehir : Adana / Karataş
Semt-Mahalle : TUZKUYUSU MAH. / KARATAŞ
: 24403
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
439,262 TL
Birinci Satış Günü
:
14.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
KARATAŞ HÜKÜMET KONAĞI GİRİŞ KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARATAŞ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/3 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Adana İl, Karataş İlçe, 130 Ada, 1 Parsel, TUZKUYUSU Mahalle, Toprak özelliği olarak killi-tınlı bünyeli toprak yapısında, kaba tesfiyeli , su geçirgenliği ve su tutma kapasitesi iyi, makinalı tarıma elverişli, her mevsim ulaşılabilir, sulanabilir iyi verimli mutlak tarım arazisidir. Taşınmaz üzerinde bölgede yaygın olarak üretilen buğday, mısır , pamuk, soya fasülyesi, yer fıstığı, karpuz, kavun ve doates gibi ürünler yetiştirilebir nitelikte ve bir yılda iki ürün almaya uygun tarım arazisidir. Taşınmazın tamamı satılmaktadır.
Yüzölçümü : 24.403,48 m2İmar Durumu : İmar Uygulaması Dışı, Tarım Arazisidir.
Kıymeti : 439.262,64 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :DSİ. Toplulaştırma kapsamında olup, 3083 Sayılı Yasanın 6 Maddesi
gereğince kısıtlıdır.
1. Satış Günü : 14/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 09/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : KARATAŞ HÜKÜMET KONAĞI GİRİŞ KAT " İCRA DAİRESİ
ODASI "KARATAŞ/ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR