KARACABEY İCRA DAİRESİ

Karacabey/Seyran'da 15800 m2 tarla icradan satılıktır

KARACABEY İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01135778
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : SEYRAN MAH. / KARACABEY
: 15800
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE BURSA 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/905 ESAS
Muhammen Bedeli
:
197,500 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 09:50
İkinci Satış Günü
:
15.05.2020 09:50
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU: Tabaklar Mah. İsmail Hakkı Atış İş merkezi Kat:1 No:12 KENT KONSEYİ TOPLANTI SALONU, Karacabey/BURSA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KARACABEYİCRA DAİRESİ
2017/905 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Bursa ili, Karacabey ilçesi, Seyran mahallesi ,Sıcaksular mevkii, 2374 parsel numarada 15.800.00, m² alanlı tarla vasfındatapuya kayıtlı taşınmazın 1/2 hissesi.
Bilirkişiler tarafındankeşif tarihi itibari iletaşınmaza ilişkin olarakbilgilerin".... Parsel tarla vasfında, güney yönüne %3 meyilli, killi-tınlı toprak yapısına sahip kuru tarıma elverişli arazidir. Seyran mahallesi yerleşim alanının yaklaşık 190.00.mt batısında kalmaktadır. Parselin kadastro yoluna cephesi yoktur. Parselde genellikle hububat türleri,ayçiçeği,nohut, kavun,soğangibi ürünlerin yetiştirtmesi mümkündür. Parselin yaklaşık 50.mt doğusunda büyükbaş besi çiftliği vardır.Parselin yaklaşık 200.mt güneyinden Gebze İzmir Otoyolu geçmektedir...."şeklindebildirildiği anlaşılmıştır.
Adresi : Yukarıda yazılı olduğu gibidir. Yüzölçümü : 15.800,00 m2
İmar Durumu : Parsel 1/100000 ölçekli cevre düzeni planında tarım alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 197.500,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayutları gibidir.
1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU: Tabaklar Mah. İsmail Hakkı Atış İş merkezi Kat:1 No:12 KENT KONSEYİ TOPLANTI SALONU(BUSKİ Şubesi yanı )Karacabey/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/905 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR