KARACABEY SULH HUKUK MAHKEMESİ

Karacabey/Karakoca'da tarla mahkemeden satılıktır

KARACABEY SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910746
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : KARAKOCA MAH. / KARACABEY
: 4500
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
202,500 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Karacabey Adliyesi Asliye Hukuk Mahkemesi Yazı işleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARACABEY (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/9 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Karacabey İlçesi, Karakoca Mahallesi, Muratlı Yakası Mevkii, 188 Parsel noda tapuya kayıtlı, 4.500 m2 alanlı, tarla vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda parsel tarla vasfında olup güney yönüne % 3 meyilli, killi-tınlı toprak yapısına sahip arazidir. Parselin güneyinden dere geçmektedir. Derede yaz ve kış su olduğundan ve parsel içinde sulama amaçlı su olduğu için bulu tarıma elverişli arazidir. Parselin yoluna cephesi yoktur. Karakoca Mahallesi yerleşim alanına yakın konumdadır. Parselin güneyinden yapımına başlanılan Gebze-İzmir Otoyulu geçmektedir. Parselde TEİAŞ Enerji nakil hattı vardır. Parselde hububat türleri, karpuz,. kavun, soğan, arpacık, mısır, yonca gibi ürünlerin yetiştirilmesi mümkündür.
İmar Durumu : Karacabey Belediyesi İmar ve Şehircilik müdürlüğünden edinilen bilgilere göre Bursa 2020 yılı 1/100000 ölçekli çevre düzeni planında parsel tarım alanı sınırları içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 202.500,00 TL,
KDV Oranı : %18,
Yüzölçümü : 4.500 m2
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın beyanlar kısmında "2942 Sayılı Kamulaştırma kanunun 4650 sayılı kanunun 2.maddesi ile değişik 7.maddesine göre şerhlidir." ( Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü lehine.) ibaresi bulunmakta olup bu şerh ile birlikte satılacaktır.
Satış Günü : 14/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Karacabey Adliyesi Asliye Hukuk Mahkemesi Yazı işleri Müdürü Odası
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırmanın 10 gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR