KARACABEY (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Karacabey/Ekinli'de tarla hissesi mahkemeden satılıktır

KARACABEY (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00986605
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : EKİNLİ MAH. / KARACABEY
: 7550
Yayınlandığı Gazeteler

KARACABEY YÖREM 26.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 VESAYET SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
37,750 TL
Birinci Satış Günü
:
10.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Karacabey Adliyesi Vezne/tevzii Yazı İişleri Md. odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARACABEY(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/1 VESAYET SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Karacabey İlçesi, Ekinli mh., 327 Parsel sayılı tarla vasfındaki 7.550 m2 alanlı taşınmazın kısıtlıya düşen 1/3 hissesi satılacaktır. Taşınmaz civarındaki toprak kanallardan sulama imkanı olan sulu tarım yapmaya elverişli kumlu-tınlı toprak yapısına sahip düz konumda arazidir.Bursa Bölgesinde sulu tarımda yetişen tüm ürünler ile hububat türleri, ayçiçeği, nohut gibi ürünlerin yetiştirilmesi mümkündür. Parselin kadastro yoluna cephesi yoktur. Ekinli mahallesi yerleşik alanına uzak konumdadır. Parselin kuzey sınırında Arap Çiftliği gölü vardır.Fazla yağışlı yıllarda parsel gölün taşkın suları altında kalmaktadır.
İmar Durumu : Karacabey Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden edilen imar durumu bilgilerine göre 1/100000 ölçekli çevre düzeni planında tarım alanı sınırları içinde kalmaktadır
Kıymeti : 37.750,05 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 718,63 m2'lik kısmı kıyı kenar çizgisinde kalmaktadır.
1. Satış Günü : 10/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Karacabey Adliyesi Vezne/tevzii Yazı İişleri Md. odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadaresatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen bedel üzerinden satış yapılacaktır. Ayrıca satış giderlerini vs masrafları geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Satıştan doğan Damga vergisi, KDV ve müteferrik giderler ile alım ve satım harçları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-Satış peşin para ile yapılacaktır. Alıcıya dilerse 10 güne kadar süre verilebilir. Tahsil edilecek satış bedeli Vesayet mahkemesinde açılacak hesaba yatırılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Satış yapıldıktan sonra onay için vesayet makamına sunulacak, satış işlemlerinin onaylanması halindeTapu Müdürlüğüne tescil hususunda gerekli talimat yazılacaktır.

6-Alıcı taşınmaz üzerindeki her türlü ayni ve şahsi yükümlülüklerini ile birlikte almayı kabul etmiş sayılacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR